Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek ma ebédre?

Mit főzzek ma ebédre?

Figyelt kérdés
Légyszi adjatok valami ötletet! Egyedül vagyok itthon az öt hónapos kisfiammal, tehát csak magamnak kell főznöm, a többiek nincsenek itthon. Szeretnék valami egyszerű ebédet csinálni, amit hamar el lehet készíteni (hogy közben ne unatkozzon sokáig a picur), de azért jóllakjak vele. Nem muszáj húsosnak lenni (itt a közeli boltban csak tálcás husi van, annyira nem bízom benne). Olyat szeretnék, ami jó tejfölös/tejszínes és esetleg valami zöldség van benne (pl. kukorica). Előre is köszi!
2008. ápr. 12. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nézd meg a mindmegette.hu_t, ott megadod mi van otthon és kiad egy csomó receptet.


Én amúgy egyszer csináltam kukoricás-tejfölös-mustáros sonkacsíkokat tésztával - nagyon fincsi volt. Ha konzerved van akkor is tett oda pici vajon, petrezselyemmel és sóval melegedni a tűzre, aztán tegyél rá pici vizet (csak nagyon picit), tejfölt, mustárt, kicsi majonézt, borsot - mindezt érzésre, felcsíkozott natúr pulykát vagy csirkemellsonkát. Ezt összerottyantod és kész. A végén reszeltem rá sajtot. Én spagettivel ettem. Igazán egyszerű és finom.

2008. ápr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
bocsi, a kukoricakonzervre gondoltam az elején. Fagyasztottból amúgy finomabb (szerintem).
2008. ápr. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Falafelt. A világ legegyszerűbb és egyben legfinomabb étele.

Itt a recept: [link]

2011. ápr. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!