Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik süti vagy torta receptj...

Melyik süti vagy torta receptje tartalmaz tojássárgáját, fehérjét pedig egyáltalán nem?

Figyelt kérdés

Bármi ami eszetekbe jut mondjátok! (Csak neve kell, receptek találok vagy van...)


Olyan 5-8 tojássárgája lesz "felesleges", de nem rántottának szeretném azért megcsinálni, hanem másik sütinek. Általában fordítva szokott lenni, de most így alakul, és sehogy nem ugrik be olyan recept, amiben csak sárgája kell, vagy legalábbis nagyobb részt az. Segítsetek ötletekkel, leállt az agyam!

Köszi!



2012. ápr. 6. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
A fánk jutott így hirtelen eszembe, abba csak a sárgája kell és jó sok.
2012. ápr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kakaós csigába 2 tojás sárgája kell, de pogácsákba is jobb a sárgája.
2012. ápr. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Farsang szezonnak vége, fánkot nem süthetek, kiakad a család. :-)


Pogi, hmm, az jó! Milyen ilyen aprók vannak még? Esetleg édesek?

2012. ápr. 6. 17:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem csak farsangkor lehet fánkot sütni, én szoktam máskor is egy jó gulyás-, vagy bableves után, mindenki szereti.


Krémes


A krém: 6 dl tejet, 6 tojás sárgáját, 10 dkg cukrot, egy rúd vaníliát és két kávéskanál lisztet összekeverünk, s az egészet gőz fölött felforraljuk állandó keverés mellett, s sűrű krémmé főzzük.

2012. ápr. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy a krémeshez a rétes tésztát boltban megveheted és akkor gyorsan készen van.
2012. ápr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, bármikor lehet fánkozni, csak az önmagában egy olyan laktató élmény, és melegen a legjobb, hogy akkor gyakorlatilag a fánk a lényeg a kajálásban. :-)) Húsvétkor nem fánkozunk. :-)


Na a krémes... :-) Igen, ez a krémes fehérje nélküli változata, megfordult a fejemben, de elvetettem hamar, mert már lesz egy másik nagyon krémes süti is.


Én nem is tudom máskor hogy alakul az, hogy megmarad egy rakat fehérje. :-)

Az a baj, hogy a könnyebb tésztájú tortákba is mindbe fehérje is kell...

Muszáj valami gyúrt aprósütit vagy pogit csinálnom. Vagy Valami piskótát finom tojássárgás krémmel, nem tudom. Reggel óta ezen agyalok. :(

2012. ápr. 6. 17:44
 7/8 anonim ***** válasza:
a linzertésztába is csak sárgája. csinálhatsz lekváros linzerkarikát vagy islert ha van egy kis fölös csokid.
2012. ápr. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Végül nem csináltam meg a tojásfehérjés csodasütit, így nem maradt ki sárgája. Hanem megcsináltam a krémest (a fehérjés változatot), mert magam is filóztam ezen, meg hát te is felvetetted, és még sok ok...

Viszont ezek után elkezdek egy listát amiben különszedem a csak fehérjés és csak sárgájás recepteket! :-)

2012. ápr. 7. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!