Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vanillia pudingos batyuba...

Vanillia pudingos batyuba sima vanillia puding kell?

Figyelt kérdés

Esete azzal a gondolattal feküdtem le hogy ma kéne süssek kakaós csigát, meg vanilla pudingos batyut.

Hajtogatott kelt tésztából sütöm mind a kettőt.

Viszont pudingosat még nem csináltam.

Sima főzős pudingra gondoltam, csak nem tudom hogy esetleg sűrűbbre kell-e csinálni, vagy kell-e még bele tojás, vaj?

Teljesen ki kell hűlnie mi előtt a tésztába töltöm, vagy langyos maradhat?

Illetve a tészta sarkait hajtogatás előtt kell-e kenni tojással vagy sem?


2012. ápr. 7. 08:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Én leveles tésztába szoktam tölteni, főzős pudingot nagyon kicsit sűrűbbre főzöm, megvárom míg kihűl, ilyenkor még dermed, vajat/tojást nem kell beletenni, azt akkor szoktam ha tortakrémet csinálok pudingból, a leveles tésztát le szoktam tojással kenni hajtogatás előtt, de szeintem a keltet nem kell, csak a négy sarkát összenyomkodni és a tetejét lekenni.
2012. ápr. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2012. ápr. 7. 08:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy kérdezek, de ezt a hajtogatott kelt tésztát hogy csinálod? (Ha csak egy linket küldenél, akár privátban, annak is örülnék.) Ez a pudingos batyu nagyon jól hangzik. :)

- és bocs az offért -

2012. ápr. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]


Hogy milyen még nem tudom, mert tegnap találtam, ma fogom kipróbálni, majd ha kész megírom azt is. :)

2012. ápr. 7. 12:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Hú de örülök, hogy benéztem, ezt a tésztát holnap én is kipróbálom, vanília pudinggal és fahéjas almával fogom elkészíteni.
2012. ápr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Köszi szépen, jövő héten valamikor én is ki fogom próbálni. :)
2012. ápr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Na hát, mindenképp próbáljátok ki!Isteni finom!!!

Ugye a recept írja hogy ha vajjal dolgozunk, akkor liszttel gyúrjuk össze.A kommentekben olvastam hogy ez csak akkor nem kell, ha speciális leveles tésztához való lap margarint használunk.Én sima kocka ramat használtam, nem gyúrtam, nyújtottam liszttel, csak félbe vágtam hogy ne legyen olyan magas, de így is hibátlan lett. :)

2012. ápr. 7. 19:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem, hanem túró kell bele.... Szerinted miért hívják VANÍLIÁS batyunak? Azért mert vanilia puding a tölteléke.
2012. nov. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!