Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Igaz, hogy Nyugaton senki sem...

Igaz, hogy Nyugaton senki sem főz, hanem vesznek ilyen előregyártott ételeket és azokat megmikrózzák vagy berakják a sütőbe, nagyobb városokban meg mégcsak ezt sem csinálják, hanem étterembe mennek vagy a helyi közértből vesznek szendvicseket?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 11. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Van benne vmi.Kulfoldon elek es neha am a leesik az allam a latottaktol...De azert az eros tulzas, h senki sem foz!:)
2012. ápr. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
erős túlzás, de azért van benne valami. Angliában speciel eléggé hozzájárul a hülye munkaidő-beosztás. én ötig vagyok általában, de pl. tegnap fél hétig voltam, a francnak sincs kedve olyankor nekiállni főzni. pláne, ha még program is van munka után, vagy akár nem közvetlenül utána, de este. pl. ma 8.kor indulok tornászni, hazaértem fél hatra, nekiállok főzni, elkészül, megeszem, mosogatok, mire végzek, este van. alig van idő a hazaérés és az indulás közt. és én ezt speciel ki nem állhatom. olyan is van, aki 9-18.ig dolgozik, egy óra ebédszünettel benne. ebédszünetben nyilván nem sokan tudnak hazamenni, és még főzőcskézni is, este meg hazaér fél hét, hét körül, a francnak sincs kedve nekiállni főzni.
2012. ápr. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ugyan keress már az internetben különféle nyugati fözös fórumokat. Akkor rájössz, hogy ott sokkal többen fözneki, mint MO-on, ugyanis ott már soka felfedezték, hogy jobb nem müanyagot meg adalékokat enni.


Pl. itt egy Németországból:


[link]


Egy Angliából:


[link]

2012. ápr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt se felejtsük el hogy itt az UK-ben, és általában nyugat Európában más a minősége a félkész kajának mint az otthoni átlag. Nagyon sok valóban jó ízű, és fel van tüntetve hogy semmiféle mesterséges adalékot, sem tartalmaz.
2012. ápr. 12. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Angliában élő rokonom (14éve él ott) nem is nagyon tud főzni. Amit ő főzésnek nevez ill sütésnek, hogy megveszi a gyorsfagyasztott halat, krumplit, pizzát és bedobja a sütőbe. :D
2012. ápr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én Németoszágban élek, itt minden ismerös saját maga föz nyers húsból, meg nyers zöldségböl, készételeket nem szoktunk venni.
2012. ápr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Angliában, Írországban én is tapaztaltam, hogy nagyon kevesen főznek. főtt ételt is alig esznek, és tényleg sokszor félkész ételt melegítenek, vagy hozatnak kínait, pizzát.

nagy ünnepkor vendégségbe úgy hívtak, hogy most aztán nagy főzéssel készülnek, és ünnepi menü lesz. hát Mo.-n egy sima hétvégi ebéd is nagyobb "készültséggel" jár és több fogás van.

2012. ápr. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3áas, az egy dolog, hogy vannak fórumok, meg műsorok. nemrég olvastam, hogy Angliában az ilyen műsort nézők 90% -a sose csinálja meg a dolgokat, csak megnézi a tévében (ölében a félkész kajával), hogy mit is kéne csinálni. de én teljesen egyetértek velük, a francnak sincs kedve este hat, fél hétkor nekiállni még főzni is, munka után. ha nekiállnak egy úgymond "rendes" főzészetnek, még este tízkor is csinálnám/mosogatnék utána.
2012. ápr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kopreusz válasza:

Meg azt se felejtsük el, hogy az antiegészség rekordot elég sokáig Anglia tartotta táplálkozás terén Európában, habár már eléggé összeszedték magukat, de akkor kapott szárnyra az, hogy nem divat a főzés nyugaton, amikor ott élt a legtöbb túlsúlyos és szárnyaltak a gyorskajáldák.

De még egyszer mondom le a kalappal előttük, most már kb sót sem használnak olyan egészséges a konyhájuk.

2017. jún. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!