Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » SOS! Mit süssek esküvőre...

SOS! Mit süssek esküvőre "ajándékba"?

Figyelt kérdés

két nap múlva lesz, az időjárást tekintve meleg lesz, szóval olvadékony/romlékony kizárva, mert a hűtés állítólag nem lesz megoldható

nem az egész (amúgy pici) násznépet kell ellátni, úgy tudom egyszerű esküvő lesz és meg lettek kérve a vendégek, hogy ha lehet vigyenek vmit

ötleteket várnék, mert még sosem sütöttem ilyen szép alkalomra, szeretnék illőt vinni (és a renomém növelni :D) :)


2012. máj. 17. 23:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én voltam esküvőn, volt zserbó. Nagyon jó volt. *.* És könnyű is elkészíteni, bármilyen nehéznek is tűnhet elsőre. (Nyáron volt az esküvő, és bírta, szóval szerintem most is bírná. De akár lehet sajtos rudat, sós rudat, sajtos pogácsát, sós pogácsát, stb. Tipikusan az ilyen aprósüteményeket.
2012. máj. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
keress rá az andi konyháján a habos linzerre. gyönyörű és nem romlandó. a hab tojásfehérje szárítva, szóval nem tejszínhab.biztos siker, mert olyan szép és finom.
2012. máj. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Édeset vagy sósat szeretnél?
2012. máj. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon finom és kiadós pogácsa, mindig sikere van:


Sajtos túrós-juhtúrós pogácsa

Hozzávalók:

1 dl tej

1 csapott ek. cukor

30 g élesztő

600 g liszt

250 g margarin

150 g juhtúró

150 g tehéntúró

1 dl tejföl

2+1 tojássárgája

1 ek só

100 g reszelt sajt


A tejet meglangyosítjuk és elkeverjük a cukorral élesztővel, felfuttatjuk

A lisztet átszitáljuk és összedolgozzuk a margarinnal, hozzáadjuk a tehén- és juhtúrót, az élesztős tejet, a tejfölben simára kevert 2 tojás sárgájátés a sót, összegyúrjuk, cipót formálunk belőle, letakarjuk és fél óráig kelni hagyjuk, ezután lisztezett deszkán téglalap formára kinyújtuk és megszórjuk reszelt sajttal, majd feltekerjük és újabb fél órát kelni hagyjuk. Ezután kb 3 cm vastagra kinyújtuk, tetejét megkenjüka maradék tojás sárgájával, megszórjuk reszelt sajttal és kis pogácsa szaggatóval kiszúrjuk. Sütőpapírral bélelt tepsiben, kb 200 fokon 20-25 percig sütjük.

2012. máj. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kűókuszkocka. Mézes kevert tészta, "csokimáz", kókuszba forgatva. Ha kell a recept, leírom, nekünk az egyik kedvenc sütink. Pékségekbe egy nagx szelet 200 ft körül van , kis túlzással egy egész tepsivel sütsz belőle :)
2012. máj. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

édesre gondoltam :) a kókusz kocka receptje nagyon érdekelne :)

köszönöm az eddigi tippeket :)

2012. máj. 18. 09:31
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én Csehországban élek, itt az a szokás, hogy pici hókifliket sütnek a lakodalomra és a végén az aglegények elvitelre is kapnak kis papírdobozokban.
2012. máj. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Linzerből valami ilyesmi pálcikás megoldás?


[link]


[link]

2012. máj. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mini muffin?

Egyszerű és nagyon elegánsan díszíthető...


[link]

2012. máj. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Szia, a kókuszkockás vagyok:)

Itt a recept

30dkg liszt

20 dkg porcukor,

5 dkg margarin

1 cs sütőpor, 2 egész tojás

1 dl tej

3 evőkanál méz

Ezeket összekeverjük, sütőpapíros tepsiben megsütjük. Ha kihűlt, tetszés szerinti nagyságú szeletekre vágjuk.

KB. 1 csomag margarin kb 10-20 dkg porcukor ( inkább 20), kakaópor, kicsi tej, ezekből csokimázat készítünk. Nem baj, ha nem sikerül tökéletesre, nem a süti tetejére lesz, de nagyon folyós ne legyen:)

A felszeletelt sütikockák minden oldalát (esetleg az alját nem ) belemártjuk a folyékony csokimázba, majgd kókuszreszelékben meghempergetjük. Elég jól felveszi a kókuszt.

Nem túl drága, nem szárad ki hamar, egyszerű és finom:)

Jó sütizést, remélem sikere lesz:)

2012. máj. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!