Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Megmaradt főtt rizsből mit...

Megmaradt főtt rizsből mit tudok készíteni?

Figyelt kérdés

2012. jún. 8. 20:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
én kutyáknak szoktam elkeverni konzervvel vagy táppal:)
2012. jún. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
LoL,emberi fogyasztásra vmi tipp? :))
2012. jún. 8. 20:43
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

1, Sonkás-sajtos rizslabdák


Ez kellett hozzá: maradék főtt rizs (kb. 20 dkg lehetett, az annyi mint... majdnem két zacsis rizs), kb. 10 dkg maradék sonka - esetleg füstölt és főtt tarja, csülök - kockázva, maradék reszelt sajt, kb. 10 dkg volt vegyesen: füstölt és edami. Aztán 1 tojás, só, bors, fokhagyma, petrezselyemlevél. Formázás után zsemlyemojzsa - vagyis apjó pici kenyéjdajabkák :)) - és olaj a sütéshez.


Így készült: fent leírtakat összedolgoztam. Csak úgy a'la nature kézzel :) kellett beleszórnom egy fél maréknyi morzsát, mert strucctojás méretű volt a tojgli. Na jó, majdnem, de legalább akkora volt, mint egy libatojás. (Nemhiába méltatom a tojásos nénit, akihez járok:) )

Vizes kézzel pingponglabdányi golyókat gyártottam, megforgattam morzsában és sutty a forró olajba. Csak a morzsának kell megpirulnia! Ha soká sütné valaki, akkor számítson rá, hogy a szélén olyan kemény lehet a rizs, amit ember nem rág szét :) Szóval halványsárgára kell csak sütni. Zöldséggel, paradicsommal, pórécsíkokkal, uborkával, bármilyen salátával tálalható.

Ha kisebb golyókat formálunk, akkor fogpiszkálóval egy fél koktélparival összetűzve akár vendégvárónak, vagy szilveszteri falatkának is kiváló :) Legközelebb felverem a fehérjét és úgy adom hozzá, hogy még könnyebb - kis pingponglabdák legyenek :)))

[link]


2, tojásos pirított rizs:

[link]


3, [link]

2012. jún. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez istenien hangzik -már a megfogalmazás se gyenge :D -köszönöm,holnap meg is csinálom :)
2012. jún. 8. 20:57
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Rizssaláta:


maradék rizs kihütve

3-4 különbözö szinü paprika

1 kisebb lila hagyma

kevés fött sonka, vagy gépsonka, maradék sült hús, keményebb sajt, fött tojás, vagy ami éppen van kéznél hasonló


A hagymát és a paprikákat vékony csikokra vágni, kicsit megsózni, fél óra állás után kevés cukorral, ecettel, olivaolajjal salátát késziteni belöle, összekeverni a rizzsel, a húsfélét belekeverni és hütöben legalább fél óráig érlelni.

2012. jún. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Le is fagyaszthatod.

De készíthetsz belőle paradicsomos húsgombócot is.

2012. jún. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Rakott káposztához is felhasználhatod, a darálthúshoz keverve.
2012. jún. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A fagyasztástól tartok...nem lesz fura utána?
2012. jún. 8. 21:29
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
De. Széttöredezik a szem, és elvizesedik az egész. Nem jó fagyasztani. Csinálj belőle valami rakott szajrét. Már nem olyan drága a karfiol sem...
2012. jún. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én sem fagyasztanám le a főtt rizst, ha kienged félő, hogy egy összeálló vizes massza lesz az egészből. Valamihez gyorsan-frissen használd fel itt a hétvégén, biztosan találsz valami megoldást.
2012. jún. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!