Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell tökéletes rizst...

Hogy kell tökéletes rizst főzni? Nem nagyon akar sikerülni, holnap meg kukoricás rizst szeretnék.

Figyelt kérdés
2009. júl. 22. 17:40
1 2
 1/14 anonim válasza:
28%
Csakis UncleBeans rizs!!! Főzőtasakosat vegyél, van amelyik csomiban 2 van, van, amelyikben már 4. Fain az a rizs, egyszerűen nem fő szét!
2009. júl. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Fogj egy bögrét, és azzal mérd bele a lábosba a rizst. Attól függ, hogy mennyit, hogy hányan vagytok. Mi kettőnkre másfelet szoktam, és kb. 1 dl-es a bögre. Önts rá olajat, és kezd el kavargatni. Lassú tűzön, mert hamar odaég. Közben tegyél fel vizet forrni. Amikor a rizs kifehéredett, merj rá a forró vízből az előbbi bögrével KÉTSZER ANNYIT MEG EGY PICIT, mint amennyi a rizs volt. (Lobogni fog, ne ijedj meg.) Só, delikát ízlés szerint. Addig főzd, amig el nem fő róla a víz, akkor tegyél rá fedőt, és zárd el. Már csak öntsd bele a kukoricát, és kész!

Hajrá!!

2009. júl. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
67%
Ha a kukorica is mirelit és főzást igényel, én úgy szoktam, hogy veszek egy lábast, teszek bele pici olajat, amire rádobom a gyorsrizst zacsi nélkül. Picit kevergetem, majd rádobom a zöldséget is, amivel csinálom. Majd felöntöm egy bögre vízzel, lefedem főzöm, párszor megkeverem. Ha elfőtt a víz megkóstolom, általában kell még egy bögre rá, amit el kell főzni. Puha lesz, de nem ragad össze. Ízesíteni ne felejtsd.
2009. júl. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Hosszúszemű rizst vegyél,mert ez nem fő szét hamar.Az előttem szóló módszere a jó.
2009. júl. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A 17.56. írta jól.A gyors rizs sokkal drágább,és nem is olyan gazdaságos.Ugyanez a Ancle Ben rizs is.
2009. júl. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
A párom úgy szereti, hogy hagymát aprítok, üvegesre pirítom olajon, aztán jön a rizs a bögrés módszerrel,ahogy előttem leírták. Bonduelle kukoricát használunk,a legvégén öntöm bele,amikor még 2 percet főzöm.
2009. júl. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy olajon pirítsd meg a rizst, mert akkor lesz finom. Ha csak kifőzöd, vagy a főzőtasakosat veszed, ízetlen, ehetetlen lesz!
2009. júl. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem kell Uncle Bens, meg egyéb drága hülyeség... Mikor forr a sós víz, belezuttyintod a rizst, addig főzöd, amíg már csak a közepe kemény, és akkor elzárod alatta a gázt. Ez rizs fajtájától függően 1-8 perc között lehet maximum. Ráraksz egy fedőt, és vársz kb. 10 percet, az alatt tökéletesre puhul, és nem lesz ragacsos sem.
2009. júl. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is úgy csinálom, mint a 17.56-os. A lényeg a pirítás, és, hogy forrásban lévő vizet önts rá, így nem lesz ragacsos, szép pergős lesz.


Tegyél bel Knorr vöröshagymás ízbomba kockát, isteni finom íze lesz tőle, én mindig azt teszek bele egyet, és még annyi delikátot, hogy elég sós legyen.

2009. júl. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%

Én mindig Gyorsrizst vagy Uncle Bens rizst veszek, ezekből gyönyörű hófehér, pergő rizst lehet főzni pár perc alatt (az idő is pénz!)...


A riszt megfőzöm a dobozon levő leírás szerint.


Konzerv-kukoricát szoktam venni (Bonduelle), ezt egy külön lábasban felforralom.


Amikor kész a rizs, akkor a leszűrt kukoricával összekeverem.


Ugyanígy csinálom a rizi-bizit is, csak akkor a kukorica helyett zöldborsót melegítek és azzal keverem össze a rizst.


Lehet azt is csinálni, hogy mindhárom köretet elkészítem és külön kupacokban egymás mellé teszem tálra : mindenki ízlése szerint abból vesz és annyit, amiből akar! :D

2009. júl. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!