Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pillecukor készítésénél, ha...

Pillecukor készítésénél, ha nincs ételfestékem, akkor zöldet hogy csinálhatok? (pirosat próbáltam szörppel, de nagyon halvány rózsaszín lett) És sárgát szintén ételfesték nélkül?

Figyelt kérdés
Majd szülinapra lenne fondant belőle...

#zöld #sárga #pillecukor #ételfesték nélkül
2012. aug. 18. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Valóban vannak "bio" ételfestékek,pontosabban olyan fűszerek és növények melyek színe meghatározza vagy befolyásolhatja az étel színét.

Pillecukornál sajnos csak a laboratóriumi színezés működik.

Zöldre pl. spenóttal szokták a tésztát,paradicsommal,paprikával a pirosat sárgára a húslevest kurkumával (indiai sáfrány) de ezek íze érdekesen játszana bele az édesbe ...

Marad az ételfesték ami a szörpben is volt.

:o)

2012. aug. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rózsaszínt céklalével, zöldet mandulaaromával(persze ez nem természetes ételszínezék), sárgát kurkumával.De ha rám hallgatsz veszel ételszínezéket.Csak menj be egy nagyobb üzletbe, tescóba pl és keresd az aromáknál.Nem drága, és nagyon jól színez.
2012. aug. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
A piroshoz szörp vagy céklalé, a zöld mandula aroma, a sárgához meg ahogy a többiek írták kurkuma vagy sáfrány.
2012. aug. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A mandula aromával nagyon szép színe lett,és finom is :-), pirosat pedig meggy aromával csináltam :-)

Sárga ételfestéket találtam az egyik kisboltban (jól eldugva).


A torta elég gáz lett,a fondant nem lett jó-finom,de hol szakadt,hol tört. Finomnak viszont nagyon finom!!


Köszönöm Mindenki válaszát!!! :-)

2012. szept. 12. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!