Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A nagy pohár tejföl mit jelent?

A nagy pohár tejföl mit jelent?

Figyelt kérdés

Láttam egy kekszes süti receptet, amit meg szeretnék csinálni és az van benne, hogy 2 nagy pohár tejföl kell hozzá. A nagy tejföl az a 450 g-os dobozt jelenti?

Köszönöm a segítséget!:)


2012. aug. 27. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a 450 g-osra gondol.
2012. aug. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2012. aug. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A nagy pohár tejföl az valószínűleg 450 gr.-os tejfölt jelenhet. Először amikor megjelent a nagy poharas tejföl, akkor még 500 gr.-os volt, aztán már csak 450 gr.-os, de azóta van már 375 gr.-os, sőt 330 gr.-os is. És ezeket mind nagy poharas tejfölnek nevezzük. És amikor a valamilyen akciós jó áron árulják a boltban, akkor hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy de jó vásárt csinálunk, ha bevásárolunk belőle, pedig lehet, hogy csak 330 gr.-os, és ha a nagyobb 450 gr.-osból vennénk - ami esetleg nem akciós, lehet, hogy jobban járnánk. Ez üzletpolitika a gyártóknak, eladóknak. Árulják akciósan, pedig a tömege egyre csak kevesebb. Mondjuk a receptet is jó volna látni, ismerni ahhoz, hogy az ember tudja, vajon tényleg 2 db. nagy poharas tejfölről van-e szó, mert egy keksz receptjéhez én egy kicsit soknak találom a kétszer 450 gr.-os tejfölt.
2012. aug. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Amúgy itt van a recept, hátha ez segít:

[link]

2012. aug. 27. 13:47
 5/6 anonim ***** válasza:

A minap szinte ugyanazt válaszoltam egy másik kérdés kapcsán, mint a 3. válaszoló. ja már tudom, a tojás kilós árával kapcsolatban.

teljesen igaz, amit írt, szóval vigyázat a tejfölökkel, a "nagypohár" csalós.(és más tejtermékkel is)

500 gr-os nagyon régen volt, de 450 -es jelenleg a legnagyobb poharas kiszerelés.

a vödrösök is 1 kilóval kezdődtek, aztán 900 gr, 850 gr, majd 800 gr-os is van már.

Én már csak tudom...

-tejes-

2012. aug. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jogos a 2 nagy poharas tejföl, és még akkor nem is olyan sok.... - megnéztem a receptet....amúgy tök jó lehet ez a süti, én is kipróbálom.
2012. aug. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!