Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csak engem zavar ez?

Csak engem zavar ez?

Figyelt kérdés
Mármint amikor valaki sajtot reszel, akkor nem vágja le a kívánt mennyiségű darabot, hanem az egészet marokra fogja és úgy reszel belőle amennyit éppen kell. Jó hogy megmossa előtte a kezét, de ha nem kőkemény a sajt, egyszerűen "belegyógyul", beleizzad a tenyerébe. Hát ha még nem is egészen tiszta a keze. Szeretem a sajtot szendvicsen, néha csak úgy nasizni is, de néha elmegy tőle a kedvem, ha látom, hogy a maradék, amit visszatesz, ilyen körbereszelt, összefogdosott, lestrapált állapotban van. Csak nekem vannak ilyen bogaraim? (Igen, jelenleg nincs nagyobb problémám.)

#főzés #sajt #sütés #sajtreszelés
2012. szept. 12. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg bogár. A sajtot azért reszeljük egészben, mert vagy pocsékba megy a kis darabok vége, vagy pedig a kezünket is belereszeljük a sajtba.

Vegyél az illetőnek, akinek a sajtreszelési technikáját nem bírod elviselni, egy kézi sajtdarálót, aminek van egy műanyag leszorítója! Akkor nem kell kézzel hozzáérnie a sajthoz.

2012. szept. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig tiszta, szappannal megmosott kézzel reszelek sajtot, és az egész darabot fogom. Különben nagyon angolosan véresre sikerülne. Viszont ha nem fogod teljes marékra a darabot, hanem ujjhegyekkel tartod, akkor nem "gyógyul" bele. Hűtőből kivett sajtra fokozottan igaz ez, az keményebb, nem lágyul el annyira.


Ennyi erővel elvárhatnám anyumtól, hogy semmit ne fogjon meg, amikor főz rám, hanem minimum késsel-villával hámozzon krumplit. :)


Ha nagyon zavar, akkor fogj egy darab sajtot, reszeld le az egészet, rakd a fagyasztóba, és ha reszelt sajt kell a kajához, használd azt.

2012. szept. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

1. Vagy felvállalod, hogy a család reszelt-sajt szükségletét te magad állítod elő

2. Szétnéztem a net-en, valóban nagyon ötletes sajtreszelőket lehet kapni akár alig 2 ezertől egészen 15 ezer Ft-ig is. Lehet bennük válogatni, milyennel leped meg családod tagjait.

2012. szept. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is bogár.

Akkor ne egyél kiflit meg kenyeret se, azt is megfodossák jó sokan, csak nem látod. Sőt, a földön is végig gurulnak, és visszarakjáj őket. Ehhez képest egy családi sajt....

Nem lehet, hogy inkább azzal a személlyel van bajod, aki sajtot fogja? Gondold át.

2012. szept. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A kézzel gyúrt tésztánál ugyanez a helyzet?
2012. szept. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem, az teljesen mindegy, ki reszeli a sajtot.

Még csak nem is maga a fogdosás a probléma, én is főzök, vásárolok, megfogok dolgokat. Inkább a sajt állaga, amilyen fogdosás után lesz, mint egy darab gyurma.

2012. szept. 12. 14:32
 7/12 A kérdező kommentje:

Egyébként én baleset nélkül le tudom reszelni a sajtot az utolsó morzsáig, vagy ha mégis macerásnak érzem, akkor az utolsó falatot bekapom.

A sajtdaráló egyébként jó ötlet, köszi! :)

2012. szept. 12. 14:35
 8/12 anonim ***** válasza:

Fogsz egy darab folpackot, a reszelni szánt sajtod belefogod, és reszelheted vígan. nem fog a tenyeredbe izzadni.a folpackot mindig hátrább húzod, ahogy haladsz a reszeléssel.

nekem is van az a kis tekerős reszelő, de még szörnyűbb elmosogatni, mint a nagyanyám négyoldalú univerzális reszelőjét.

tényleg irigyellek, hogy nincs nagyobb problémád:)

reszelj le két kiló almát, nemcsak a tenyered fog izzadni:)

2012. szept. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Reszeltem már almát is.

Egyébként van nagyobb problémám is, de nem lehet mindig azon rágódni. :)

2012. szept. 12. 19:15
 10/12 anonim ***** válasza:
A kezem felőli részén mindig rajtahagyom a csomagolást/fóliát :D
2012. szept. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!