Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy készíted a krumplipürét/t...

Hogy készíted a krumplipürét/tört krumplit?

Figyelt kérdés
2012. nov. 16. 16:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Héjában megfőzöm a krumplit, lepucolom, majd krumplinyomóval átnyomom és egy lábosban elkeverem evőkanálnyi vajjal, sóval, 1 kanál tejföllel, és tejszinnel.
2012. nov. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Fűszeres vízben megfőzöm a krumplit, vajjal tejföllel összetöröm.
2012. nov. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
majdnem mint az első válaszoló, csak nem teszek bele tejszínt. Héjában főve szerintem finomabb, csak kivárni mire megfő egy örökkévalóség
2012. nov. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Én teszek bele egy kis szerecsendiót is:)
2012. nov. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
Aprora vagott tisztitott burgonyat sos, fokhagymas vizben megfozom. Leszurom, egy nagy doboz tejfollel es egy fel csomag vajjal osszetorom. Aprora vagott, majdhogynem reszelt fott kemeny tojast es egy kis mustart is teszek bele.
2012. nov. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Az én olvasatomban kétféle kajára kérdeztél rá:

- krumplipüré = héjában főzve megtörni, sóval, borssal, vajjal, tejföllel símára kavarni

- törtkrumpli = megfőztem, leszűrtem, összetörtem. Kevés zsíron apróra vágott vöröshagymát dinsztelek, és a krumplit abba forgatom bele, sóval, borssal ízesítem.


(Ha ebből marad, márpedig úgy csinálom, hogy maradjon, akkor másnap az még jó krumplis-tésztának: a kifőzött száraztésztát belekavarok = krumplistészta) :)))

2012. nov. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
apróra vágva megfőzöm a krumplit, mi nem szeretjük a héjának az ízét, szerintem sokkal könnyedebb nélküle, mintha belefőznénk. Összetöröm, sózom, teszek bele tejfölt és vajat, aztán pár reszelésnyi szerecsendiót :) Ha nincs tejföl, akkor tejet, ha nincs vaj, akkor margarint. De nem olyan sokat, mert akkor olyan lesz, mint a csiríz, téglát lehetne vele pakolni:D:D
2012. nov. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

A krumplipüré mifelénk főtt sós krumpli,krumplinyomón átnyomva, simára keverve tejjel/vajjal, esetleg kis szerecsendióval.

a tört krumpli héjában főtt krumpli, csak nyeles krumlitörővel "durvábbra" törve, zsíron dinsztelt hagymával összekeverve, megborsozva.

a párom magának szór rá egy kis piros fűszerpaprikát is.

2012. nov. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%

Tört krumplit nem szoktam készíteni, mert nem szeretjük. Nekem a menzás zsíros darabos főttkrumpli jut róla eszembe, sosem szerettem.


Krumplipüréhez megtisztítom a krumplit, kockákra vágom, megfőzöm. Miután megfőtt teavajjal, forró tejjel, tejföllel, citromlével, sóval, fehérborssal és frissen reszelt szerecsendióval teljesen simára, krémesre keverem általában botmixerrel. Néha teszek bele például fokhagymát, vagy pirított hagymát, de sokmindennel szoktam variálni, mindig az ételtől függ, amihez köretként készítem.

2012. nov. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Kockára vágott, hámozott krumplit főzök sós vízben, majd tejmentes margarinnal áttöröm a krumplinyomón és a főzővízzel simára keverem, borsozom és frissen reszelt szerecsendióval ízesítem.

Tejallergiás a kisebbik fiam, ezért nem kerül bele tejtermék, de nagyon finom így is!

Amúgy vajjal és tejjel csinálnám.

2012. nov. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!