Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szeretitek az erőset? Nem a...

Szeretitek az erőset? Nem a fűszereset, hanem a jó erős ételt? Miben szeretitek legjobban? És mit használtok?

Figyelt kérdés
ez az erős pista nekem nem jön be, a hegyes erős a legjobb szerintem..
2012. nov. 30. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem. A legminimálisabb erős paprikát is kiérzem a kajákban (míg mások még nem is érzik), arról nem is beszélve, hogy ha mégis lecsúszik az ilyen étel utána elég morcos hasmenésem lesz.

Lehet azért vagyok már az ízlelésnél is ilyen érzékeny, hogy a szervezetem védje magát tőle.

2012. nov. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nagyon erőstől nekem is hasmenésem lesz,a kellemesen erőset viszont nagyon szeretem. Ami olyan csípős,de azért nem ég az egész szád a füledig:)

Erős pista,cayenne,chilli a kedvenc erős ízesítőim.

Hegyes erőst azért nem kedvelem mert nagyon nehéz eltalálnom az egyensúlyt vele. Van hogy megveszem vagy nem csípős,vagy brutálisan az,középút az ritka nála.

2012. nov. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom :D De sajnos ritkán eszek olyat, ami eléggé erős nekem. Az erős pistát nem szeretem, egyáltalán nem erős szerintem. De én a hegyes erősből is nagyon sokat használok ahhoz, hogy különösebben érezzem azt, hogy csípős :) Azt hiszem valami gond van ilyen téren az íz-érzékelésemmel, mert ami másnak már nagyon csípős, azt én rosszabb esetben nem is érzem erősnek... Amúgy még a jalapeno paprikát szeretem, meg most találtam az egyik boltban egy chili szószt. Ezek nagyobb mennyiségben már nekem is elég csípősek :)
2012. nov. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szeretem, chillipaprikát szoktam venni, abból egy csík is lángoló lesz, de finom a kecöli hegyes zöld is. Levesekbe, pörköltekbe, paprikás burgonyába mindig teszek.
2012. nov. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szeretem a jó csípőset, a hegyes erős is a kedvencem, de azért ne legyen annyira erős , hogy elnyomja az étel eredeti jellegzetes ízét, és magamat se karmoljam le.
2012. nov. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 doboszoli ***** válasza:
100%

Vannak ételek, amikben a csípős íz szinte kötelező.

Annyira csípős, ami mintegy "elkíséri" az ételt, nem uralja, magyarul nem erős mint a vadállat.

Úgy szeretem, ha a csípősség csak "visszaköszön" a fogyasztás során.

2012. nov. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Levesbe kifejezetten fincsi az erőspaprika. Nemrég jöttem rá erre :D
2012. dec. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!