Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A Linzertésztát csinálhatom...

A Linzertésztát csinálhatom úgy, hogy fele sima liszt fele rétes liszt?

Figyelt kérdés
2012. dec. 17. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Csinálhatod, de jobb csak sima lisztből.
2012. dec. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom, hogy ne! a linzert csak sima finomliszttel tudtam eddig finomra készíteni.
2012. dec. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valahogy a palacsinta jobb lesz 50-50% os keverékből, de a linzer állagát gyengíti.
2012. dec. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
51%

a rétes lisztnek más a sikér tartalma,másképp veszi fel a zsiradékot..ezért nem jó

én tésztákat csak és kizárólag finom lisztből csinálok,még a palacsinta tésztát is :)

nem érdemes ilyesmivel kísérletezni,mert kidobhatod az alapanyagokat.persze ez alól kivételek azok a tészták amik kifejezetten más liszt típusra lettek igazítva :)

2012. dec. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
érdekes, amit az előttem szólók írnak, nekem egészen más tapasztalatom van a rétesliszttel, amit ált. szívesebben használok, amihez csak lehet, mert lényegesen jobb minőségű (magasabb sikértartalmú), mint a sima finomliszt... muffinhoz, piskótához, kevert tésztákhoz egy az egyben kiváltom vele a finomlisztet, linzer és pitetésztához pedig fele-fele arányban használom, sokkal omlósabb lesz tőle a tészta, és könnyebb, kevésbé fojtós is... szerintem érdemes egy próbát tennie vele, mielőtt lemond róla az ember mások tanűácsa alapján, azután eldöntheti maga, hogy hogyan jön be inkább a végeredmény. ;)
2015. júl. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tanácsaikkal mások sem rosszat akarnak a kérdezőnek, akárcsak te...Mindenki a saját tapasztalatát osztja meg másokkal, aztán vagy kipróbálják , vagy nem.

Jó régi a kérdés, azóta biztosan a kérdező is gazdagabb lett néhány tapasztalattal, de egy jó tipp sosem rossz.

2015. júl. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!