Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért írják a zselatinra,...

Miért írják a zselatinra, hogy bizonyos gyümölcsökkel, pl kivi, nem használható?

Figyelt kérdés
2012. dec. 26. 07:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert a kiwiben (meg pl az ananászban is) olyan enzimek vannak, amelyek elbontják azt a fehérjét, amitöl megköt a zselatin és akármennyit erölködsz is vele, folyós marad az egész.
2012. dec. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%

Ezt én a sajét sokéves tapasztalatomból megcáfolom,- igaz tortazselével csinálok gyümölcstortát- de így télen főleg sokszor naranccsal, kivivel, ananásszal, és soha nem lett semmi baja a zselés záróbevonatnak.

ananászos túrótortánál sem.

lehet, hogy a zselatinra ráírják,de a tortazselé teljesen jól működik ezekkel a gyümölcsökkel is.

a tortazselében sem lehet más kocsinyásító, mint a zselatin. ráadásul a legolcsóbbakat - Lidl-s,Aldis- termékeket.

2012. dec. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Bocsánat, de a tortazselében NEM zselatin, hanem keményitö a kocsonyásitó anyag, és azt nem bontják a kiwi és társaiban lévö enzimek.

Ezért - mivel NEM zsleatinos - van az, hogy nem kell megvárni a tortazselével, hogy majdnem hideg legyen, hanem gyakolatilag azonnal rá lehet tenni a tortára/süteményre.

2012. dec. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Akkor egyszerű ! tortazselét kell tanácsolni ,ajánlani a kérdezőnek, nem kioktatni a jószándékú válaszadót. ha már olyan okosak vagyunk...
2012. dec. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%

08:48!


Láttál te már valaha keményítőt?!

A kérdés költői, ha láttál volna nem írnál ekkora hülyeséget.

Egy tortazselének semmi köze a keményítőhöz!

A keményítő nem is tud kocsonyásítani, az sűrít.

2012. dec. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Már elnézést, de a kérdezö arra volt kiváncsi, hogy miért nem használható zselatin bizonyos gyümölcsökhöz - ÉN erre válaszoltam, és ebben nem volt semmi kioktatás.


Söt abban sem, amit a te válaszodra irtam - elvégre az, hogy leirom az okát, amiért a tortazselé müködik, a zselatin meg nem, tények. Ha valaki tényeket közöl, abban - szerintem - semmi sértö sincs.


A kérdezö meg majd eldönti, hogy neki megfelel-e a tortazselé, a szükséges információkat KETTÖNK válaszából meg tudja szerezni.

2012. dec. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19%

"Láttál te már valaha keményítőt?!

A kérdés költői, ha láttál volna nem írnál ekkora hülyeséget.

Egy tortazselének semmi köze a keményítőhöz!

A keményítő nem is tud kocsonyásítani, az sűrít."


Kipróbáltad már? Mert a sürités és a kocsonyásitás között nem sok a különbség - a kocsonyásitás során alé besürüsödik, amig eléri a kcsoonyás állagot. A keményitötöl átlátszó lesz a folyadék és nem olyan, mintha liszttel süritenél.

2012. dec. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%

Igen, vagy 20 éve kb minden nap kipróbálom.


Amiket meg tényként emlegetsz, azok legfeljebb szerinted azok.

2012. dec. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
Amúgy inkább te is próbáld ki, mielőtt még tovább ecseteled hogyan kocsonyásít a keményítő, mert így csak saját magad égeted le.
2012. dec. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én pl szoktam a gyümölcstorta tetejére kivit rakni és arra rakom rá a horváth rozi féle zselatint, de eddig még nem volt gond vele. Szerintem főzni nem szabad ilyen gyümölcsökkel, mert nem köt meg, mert a levük oldja a zselatint.
2012. dec. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!