Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kicsontozott csülköm van,...

Kicsontozott csülköm van, első és hátsó vegyesen. Sörrel szeretném megsütni! Süthetem a kettőt együtt? Hogyan lesz a legfinomabb? Muszály előfőzni? Ugye a sör alkoholtartalma elpárolog a főzés alatt, így olyan is ehet belőle aki vezet?

Figyelt kérdés
2013. febr. 7. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:

1. NYugodtan készitheted együtt, csak figelj, hogy a kisebb esetleg elöbb megpuhul, azt ne süsd túl.

2. SOHA nem fözök elö semmiféle sültet, csülköt sem, vagy fött húst vagy sültet készitek. Ha elég idöt hagysz neki, simán megpuhul igy is, csak az ize nem kifözött lesz, hanem finom.

3. A sör alkoholtartalma meg elpárolog.

2013. febr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek.

Én sem főzném elő, hiszen abban az esetben a husi ízének egy része a főző-lében marad.


Elvileg a sütés közben felhasznált szeszes italok elpárolognak, nekem mégis sikerült a fehérborral sütött kakastól berugnom.

Inkább vacsorára készítsd el, hogy utána már senkinek se kelljen autóba ülni. :))))

2013. febr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Akkor ugye elég ha mondjuk előtte egy nappal befűszerezem, majd lassan sütöm lefoliázott tepsiben és locsolgatom a sörrel. Mennyire locsoljam ? Álljon alatta egy kis sör, vagy csak érje a bőrét ?

Tegyek alá zsírt vagy elég ami kisül belőle ?

2013. febr. 7. 11:46
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó kis könnyű vacsora lenne :) Alvás biztosan nehezen menne utána :)
2013. febr. 7. 11:47
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Írok egy két receptet:


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. febr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, jól hangzanak, főleg az első :)
2013. febr. 7. 12:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Én pl. először a kakast átforgattam fehéredésig a zsírban (persze előtte este besóztam, fűszereztem), majd ráöntöttem a kb. deci fehérbort, beborítottam, és hadd puhuljon.

Nem locsolgattam, nem kenegettem, abban a boros gőzben párolódott puhára. Utána fólia le, és szépen piros-ropogósra sütöttem. Persze az is igaz, hogy körbe volt rakva a hasábra szelt burgonyával, és a cikkekre darabolt fehér-hagymával.

Hogy melyiknek volt "ártó szándéka", nem tudom, de istenit zabáltam belőle. (Utána mentem aludni)

2013. febr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

Ha nem sok vízben főzöd, nem megy ki a csülök íze belőle!

Étkezdét üzemeltetek, szóval hidd el nem véletlenül ajánlom az alábbit: (csülök pékné módra recept)

Felteszed a csülköt főni vízben, amibe teszel: egész v.hagymát megszurkálva, fokhagyma gerezdeket, egész borsot, sót, majorannát, kis vegetát. Jó félig megfőzöm, kiveszem, hagyom kicsit hűlni. (a levet meghagyom, amiben főtt a csülök) Előmelegített sütőbe rakom. Tepsibe kis olaj és a főzővízből öntök bele. Rá a csülök jól megfűszerezve (grill, fokhagymás, őrölt bors, fokhagyma, és vastagabb félkarikára vágott vöröshagyma) kicsit még fólia alatt, majd anélkül, és közben locsolgatod a főzőlével és a sörrel, hogy szépen megpiruljon. Az alkoholtartalma teljesen kimegy!

2013. febr. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!