Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy sussek vegre olyan...

Hogy sussek vegre olyan palacsintat ami nem tok szaraz?

Figyelt kérdés
Ugy szeretnek olyan finom vekony,puha normalis vekonypalacsintat sutni mint bar ki !!!!
2013. febr. 12. 21:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
pontosan mibol mennyit tegyek bele? sutnek,holnap ugy ennek vegre.ja meg a csaladom is orulne neki,..26 eves csaladanya ket kislany anyukaja vagyok,nem vagyok jo szakacs se de sutni semmit nem tudok.:-( .
2013. febr. 12. 21:55
 2/11 anonim ***** válasza:
Én 1 liter tejhez teszek 4-5 tojást,pici sót,lisztet már szemre,nem mérem és kb 1 dcl étolajat.A vastagsága attól függ mennyit öntesz a palacsintsütőbe.Ha túl sűrű lett,ásványvízzel is higithatod.
2013. febr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Csináld a tésztáját ahogy eddig de tegyél bele egy darab vajat.
2013. febr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mit teszel bele, hogy száraz lesz?


En kevés tejjel,2 dl szódavizzel,3 tojás, só, egy kis cukor, olvasztott vaj, vagy étolaj, és annyi lisztet teszek bele, hogy megfelelõ sûrûségü legyen és hagyom állni max.30 percet.

2013. febr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
sziasztok!! ket tojas,nemtudom mennyi liszt,kis tej ,kis viz,vanilia cukor ,citromhej,nem suru se nem hig lessz ,de mikor kisul csak egy szaraz teszta lessz velole :-(. tefal teflonos palacsintasutoben sutom.
2013. febr. 13. 00:24
 6/11 anonim ***** válasza:
tegyel minden pali ala egy fel teaskanal olajat. Nagyim csinalja igy, es egyaltalan nem szaraz. En neha igy csinalom, neha ugy.
2013. febr. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Valamikor kizárólag csak tejet használtam a palacsintához és lágy, könnyű, fincsi palacsintáim lettek.

Ahogy itt olvastam, hogy sokan felesben tej-víz felhasználással kavarják, én is megpróbáltam. No akkor éreztem, hogy olyan "fűrészporos" lett a palacsintám.

Egyébként minden palacsinta alá szoktam tenni egy kis olajat (zsírt), tehát ebben nincs különbség.

2013. febr. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy egyszerü trükk: a megsült palacsintákat még forrón takard le alufóliával vagy egy másik tányérral - a palacsinták a saját gözükben felpuhulnak és nem lesznek szárazok
2013. febr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

En most sutottem turós palacsintát, vizet mindig többet teszek bele, mint tejet, mert igy lesz vékonyabb, te viszont azt nem irtad, hogy a tésztájába tettél-e olajat, vagy olvasztott vajat, az fontos.

Nem értem, hogy miért lesz száraz, az enyém nagyon finom lett, és én csak az elsõ palacsintasütésnél teszek egy pici oljat.Ez függ a palacsintasütõtõl is.

2013. febr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
sziasztok,!! koszi hogy irtatok,hat en ha teszek olajat bele ha nem akkoris ugyan olyan szaraz lessz,ha olajjal sutom vagy nem ugyan olyan szaraz :-( . Esetleg egy pontos recept nincs valakinek? a neten nem talaltam :-(
2013. febr. 14. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!