Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok nekem jó "hamis...

Írnátok nekem jó "hamis piskóta" receptet?

Figyelt kérdés

amibe kevés tojás kell... anyumnak van valamilyen receptje, és emlékszem, hogy kevés tojás kell bele, liszt, cukor, tej... csak arra nem emlékszem, miből mennyi.

Egy kirsh tortát szeretnék sütni, olyan közepeset.

Tudnátok ehhez receptet mondani? Úgy szoktam, hogy az adagot 2szerre sütöm meg, és feélbevágom őket, vagyis 4 lap lesz belőle, olyan 25cm körüli átmérősre gondoltam.


Villanysütőm van, ez is nehézség, 6 fokozat van a sütőjén, esetleg tudja valaki, hogy hányasra kell tekerni? Fogalmam nincs mi a max hőmérséklete, albérletben vagyunk és nem volt hozzá semmi útmutató :( sokszor a teteje megég, középen meg nyúlik a sütim... :S


Köszönöm, ha írtok ilyen piskótareceptet!


2013. febr. 13. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:
2013. febr. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi! és ebből egy adag elég a 4 "szelet" piskótához? receptet még csak.csak találnék, de az adagokat nem tudom, miből mennyi lesz... :/
2013. febr. 13. 13:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Hozzávalók:


25 dkg liszt

20 dkg cukor

1 csomag sütőpor

1 dl olaj

1 tojás

2,5 dl tej


Elkészítés:


A hozzávalókat a tej kivételével keverd össze, majd fokozatosan a tejet is add hozzá. Addig keverd, míg csomómentes lesz. Lisztezett tepsibe öntsd bele, és előmelegített sütőben 20 percig süsd.

Megjegyzés:


Tehetsz bele szezonális gyümölcsöt, diót, kakaóport vagy kettévágva bármivel megtöltheted.

2013. febr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!