Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ehhez a tortához vajon feltétl...

Ehhez a tortához vajon feltétlenül szükséges a keményítő?

Figyelt kérdés

[link]

Esélytelen, hogy holnap szerezzek bárhonnan is...


2013. febr. 13. 19:35
 1/5 anonim válasza:
A krémhez használhatsz a keményítő helyett sima vanília pudingot is, mert abban már alapból van keményítő és az ízén nem fog változtatni!A tésztán én személy szerint változtatnék egy kicsit!Amúgy meg keményítőt szinte bármelyik boltban lehet venni!
2013. febr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elvileg minden üzletben kapható keményitö, szóval tudnál szerezni.


De nem feltétlen fontos, ehelyett is használhatsz finomlisztet (igy összesen 4 ek-nyit), de keményitövel kicsit lazább, könnyebb a tésztája. De ha csak liszttel sütöd, akkor sem lesz rossz.

2013. febr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nincs itthon pudingporom sajnos. Keményítőt meg azért nem tudok venni, mert csak 1 kisbolt van itt a közelben és ott nem lehet kártyával fizetni. Nekem meg most nincs kp-m.

Akkor lehet másik receptet kéne keresnem? Azt hittem a tojás is összefogja a krémet.

2013. febr. 13. 19:48
 4/5 anonim válasza:
Hát akkor tanácsolom a másik receptet! :)
2013. febr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha így csinálnád a krémet, ahogy a recept írja, rántottád lesz, de krémed nem.

A tojássárgákat keverd ki jól a cukorral. Tegyél hozzá egy kanál lisztet (rétes vagy búza). Öntsd fel 3-4 dc tejjel. Keverd simára, majd gőz fölött főzd meg sűrűre. Még melegen keverd bele a keményre felvert tojásfehérjéket és a citrom, narancs levet. Ha már kihűlt, keverd bele a vajat is.

2013. febr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!