Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Meddig használható fel ételekh...

Meddig használható fel ételekhez a festett tojás ha szobahőmérsékleten volt?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 4. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Én max 3-4 óra szobahőmérsékleten állás után merném felhasználni.
2013. ápr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Én néhány napot olvastam, az eléggé hihetőnek tűnik.
2013. ápr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Nyers vagy főtt? Mondjuk a festés nyilván nem befolyásolja azt, hogy meddig jó. A nyers tojás 2-3-4 hétig (elég vicces, hogy valaki 3-4 órát ír :) ), a főtt már neccesebb, de 1-2 napig biztos nem lesz baja.
2013. ápr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Ha főt és még húsvétra készült, akkor már szerintem nem ajánlott elfogyasztani.
2013. ápr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Én feltételeztem, hogy főtt, a festett tojások azok szoktak lenni, nem? :) Már ha nincsenek kifújva.

Nyersen, festés nélkül akár az említett 3-4 hétnél sokkal tovább is eláll az őszi tojás (ez szép dolog tőlük, tekintve, hogy télen kevesebbet tojnak a tyúkok, a normálisan tartottak legalábbis), de a festés nedvességgel jár, az valószínűleg ront ezen, de passz, hogy mennyit.

2013. ápr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

első vagyok


nekem a festett tojás főtt tojást takar


hűtőben 1-2 napig,szobahőmérsékleten viszont 3-4 óráig tartanám ehetőnek

főtt tojás nincs el túl sokáig szabad levegőn


De ha nem főzve,akkor ugyanugy minta többi,nem festett


Bár kérés mivel festett,mi zöldséglével festjük (cékla és hasonlók),attól nincs baja,de egyilyen boltban kapható porral festettet már nem biztos hogy megennék,ki tudja mi van a festékben

2013. ápr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ meddig tartott a szobahőn tárolás. ha egészen idáig, akkor kevesebb az esélye a fogyaszthatóságra, de, ha húsvét után azonnal hőtőben volt, akkor még jónak kell lennie.

egyébként is, ha megromlott, feltöréskor rettenet szaga van, azonnal rá lehet jönni, hogy ehetetlen.

2013. ápr. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dombospeter válasza:
100%

én németországban élek, egész évben lehet kapni szinte minden szupermarketben főtt-festett tojást!!!hűtés nélküli polcon tartják, a nyers tojás mellett!!!mi is azt esszük,nem kell pemecselni a főzéssel(mosogatással,stb),min.14 nap a szavija.amugy sem hiszem,h a locsolók megeszik mire hazaérnek,h le ne járjon.nyugodtan 7 nap a házilag főttnek is kijár.

-amúgy, a tojás-salátán kívül,lehet tojás pörkölt is:

hagyma,só,bors,paprika(pörköltalap),a karikázott főtt-tojást finoman hozzáforgatod és kész is.gyors és laktató,bármilyen"maradék"köret v kenyér jó mellé!

2013. ápr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!