Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek a mézeskalács...

Szerintetek a mézeskalács kimondottan karácsonyi/téli süti?

Figyelt kérdés

Nekem mindig a karácsony jut róla eszembe.

Nemsokára utazom Páromhoz.Szeretném meglepni valami házi finomsággal s arra gondoltam,hogy készitek mézeskalcsot egyedi mintával. 300 km-t kell buszoznom,úgyhogy olyan süti kell,ami nem romlik és könnyű szállitani. Egy gondom van: nekem a mézeskalácsról mindig a karácsony jut eszembe.

Ti mit gondoltok? Tudnátok valamit ajánlani?


2013. ápr. 10. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem is : De amikor megkívánok valami füszerest akkor csinálok év közben is :ilyenkor nem díszitem ki : Ha te egyedi mintát csinálsz rá akkor nem lesz karácsonyos ..
2013. ápr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tipikusan karácsonyi süti, de biztos örülne neki :) Ha mégis ellenérzésed van, csinálj kekszet, nagyon finomak a citromos vagy gyömbéres kekszek pl, ezeket is lehet díszíteni.
2013. ápr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Gondolj a vásárokra, fesztiválokra! Ott minden évszakban lehet kapni mézeskalácsot, a díszítéstől és a formától lesz egyedi. Így lehet akár húsvéti, farsangi... egyedi díszítéssel pedig személyes.
2013. ápr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 10. 23:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam az év más szakában is sütni mézeskalácstésztát, mert jól formálható, díszíthető.

saját magam rajzolok kartonból sablonokat, cicát, delfint, manót, autót,... stb, ami éppen eszembe jut.

én gyerekeknek sütöm és díszítem cukormázzal, és mindig nagyon örülnek neki.

És valóban egy dobozban, papírrétegek között jól szállítható, nem romlandó.

jól döntesz, ha a mézeskalácsot választod.

Még a linzertészta, amit így egyedileg szoktam formázni, de az törékenyebb a szállításnál.

Amúgy lehet színesre is diszíteni a mézest, lehelj bele egy kis tavaszt :) világoskék, sárga, rózsaszín... stb.

és szép tavaszi virágos szalvétákat tegyél a csomagoláskor a dobozba.

Sok sikert hozzá :)

2013. ápr. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A mi családunkban húsvétkor is szokás mézest sütni. Egyszer találtam a fagyasztóban egy gombóc tésztát, és kiolvasztás után derült csak ki, hogy mézeskalács. Akkor a nyár közepén sütöttem egy jókora adagot.
2013. nov. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!