Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet házilag krémtúrót...

Lehet házilag krémtúrót készíteni?

Figyelt kérdés
Amit a boltban lehet kapni, nagyon finom, de kevés és drága is. Ha esetleg van valakinek egy receptje, akkor megoszthatná.
2008. jún. 14. 20:07
 1/5 anonim válasza:
12%
Persze, hogy lehet.
2008. jún. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És hogyan?
2008. jún. 14. 21:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

www.tutireceptek.hu - n találtam ezt a 2-öt:


Epres krémtúró recept

Kategória:

Sütemények, édességek


Hozzávalók:

40 dkg eper, 20 dkg túró, 1 dl tejszín, vanilia-aroma és édesitõ ízlés szerint.


Elkészítés:

A megtisztított epret az édesitõvel, a vanília-aromaval és a túróval összeturmixoljuk. A habbá vert tejszínt az epres krémbe keverjük, majd behûtjük, tetejét eperszemekkel díszítjük.


Isteni Krémtúró recept

Kategória:

Turmixok


Hozzávalók:

- 250 g zsírszegény tehéntúró

- 140 g natúr joghurt

- 50 g kókusztejpor

- 1 tk. cukorvanillin

- ízlés szerint méz (kb 1 ek.)

- reszelt citomhéj


Elkészítés:

A hozzávalókat összeturmixoljuk(lehet botmixerrel is) a citromhéj kivételével.

Ha már szép, krémes állagú, betesszük a hűtőbe, egy vagy fél napra. Ha letelt az idő, reszelünk a tetejére citromhéjat, és fogyaszthatjuk.


Tanácsok:

5 perc + 1 nap pihentetés


Ezt pedig a www.mindmegette.hu

Szedres krémtúró

Hozzávalók:


1 teáskanál sótlan pisztácia


1 rózsaszín húsú grépfrút


1 citrom


12,5 dkg túró


4 evőkanál sáványvíz


1 dl joghurt


1 csipet őrölt vanília


15 dkg szeder



Elkészítés: Egy serpenyőben zsiradék hozzáadása nélkül pirítsuk meg a durvára vagdalt pisztáciát. Hámozzuk meg a grépfrutot, és éles késsel távolítuk el a hártyáját. A kicsöpögő levet egy tálkába fogjuk fel. Keverjük el a túrót az ásványvízzel, joghurttal, vaníliával, valamint a grépfút és citrom levével. A megmosott és alaposan lecsepegtetett szedret óvatosan keverjük bele a túróba, végül pisztáciával szórjuk meg.

2008. jún. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az első kettő szimpatikus, szerintem ki fogom próbálni. Az mindegy, hogy milyen gyümölccsel készítem?
2008. jún. 15. 12:41
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Most ettem fél órája. Mivel este már nem eszek szénhidrátot, azért csak aromát rakta bele, meg pár csepp édesítőt.De amúgy mehet bele gyümölcs, mazsola, magok (dió, mandula) bármi.

A Plusszban lehet csak kapni, nem darabos, hanem eleve krémes, csak natúr. Alpa túró a neve, zsírszegény és fél kiló 320 Ft, ami elég olcsó sztem.

2008. jún. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!