Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A húsleveshez a levestésztát...

A húsleveshez a levestésztát miért szokták külön vízben megfőzni? Miért nem lehet a főzés befejezése előtt pár perccel a levesben megfőzni?

Figyelt kérdés

2013. máj. 3. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt ha belefőzöd, akkor már nem lesz olyan tiszta/átlátszó a levesed (már ha eredetileg az volt), másrészt pedig hamarabb megromlik, ha benne van a tészta (állítólag).
2013. máj. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha marad leves akkor másnapra szétázik benne a tészta..

Nálunk igy szokták :

Én külön veszek ki a húslevesböl annyit miben a tésztát megfőzöm ..

2013. máj. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki belefőzi, de én úgy nem szeretem. De azért szokták külön, ahogy már az előző válaszolók is leírták, mert egyrészt ha áll, elázik benne a tészta, a leves íze is más lesz, nem lesz olyan szép tiszta sem. Úgyhogy én is úgy szoktam, hogy külön ételízesítős vízben, vagy külön kiszedett leves lében főzöm.
2013. máj. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, harmadrészt pedig:

a megmaradt levesben a bennemaradt tészta másnapra "megissza" a levest, és ott marad a fazék alján a zöldségekkel egyebekkel lé nélkül.


Ezért én is csak külön kislábasba szedik ki a kész levesből annyit, hogy a tésztát benne meg tudjam főzni, és a maradék tészta ebben a kislábasban fog a hűtőbe kerülni.

2013. máj. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

mi is külön főzzük sős vizben, majd muanyag tároloban megy a hűtőbe. mikor kolis voltam szoktam vinni otthonrol, és kedden már nem tudtam megenni ha benne volt a tészta, mert megromlott, pedig hűtőben volt. (bár nem szivta fel ahogy irták).

utánna elkedztem külön hordani, és volt hogy csak szerdán ettem meg, és semmi baja nem volt. ugyhogy tényleg megromlik ha benne a tészta.

2013. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!