Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan csinálhatnék a pörköltb...

Hogyan csinálhatnék a pörköltből gulyáslevest?

Figyelt kérdés
Kész pörköltről van szó, 2napja csináltam nem fogyott el, hogy csináljak belőle gulyáslevest?Újra kell forralni és úgy bele a zöldség?Vagy hogy?
2009. okt. 2. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam, hogy a zöldségeket, krumplit előfözöm megfelelő mennyiségű sós ill. fűszerezett vízben, és úgy keverem hozzá a pörköltet, és még összefőzöm együtt, teszek bele csipetkét, zellerzöldjét stb. Ugyanolyan jó lesz, meglátod.
2009. okt. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem melegíts fel a kész pörköltet, ha forr, engedd fel jó sok vízzel. Ezután tedd bele a felkarikázott/felkockázott fekérrépát, sárgarépát, zellert. Mikor ez félig megpuholt, mehet bele 1-2 szem felkockázott krumpli. Mikor az is megpuhult, szaggass bele csiperkét/nokedlit. Ha szereititek az erős ételekt, mehet bele az elején 1-2 karika erős paprika.
2009. okt. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy készítsd, ahogy az első hozzászóló írta.

A második azért nem jó, mert mire megfő benne a répa meg az egyebek, addigra nem találsz benne husit, mert szétfő.

2009. okt. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Marhapörkölt egyébként jó nagy húsdarabokkal, így nem hiszem h szétfőne,de köszönöm mindenkinek a válaszát:)
2009. okt. 2. 14:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az is szét tud főni, de te tudod :)
2009. okt. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én zsíron hagymát párolok,rá pirospaprikát,rá a kockára vágott krumplit,és a zöldségeket,felöntöm vízzel.Teszek bele sót,borsot,pici gyömbért,és őrölt köménymagot.Ha már majdnem megfőtt,teszem bele a pörköltet,összeforralom és főzök bele csipetkét, és tejfölt keverek bele.
2009. okt. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon finom lett,úgy csináltam ahogy a 2.válaszoló írta, egyszerűbbnek tűnt:) Nem főtt szét a husi, de nagyon finom lett.

Köszönöm a segítséget:)

2009. okt. 2. 20:33
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a második válaszoló. Örülök, hogy segítettem és a negatív kritikák ellenére finom lett. O:)))
2009. okt. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem negatív kritika volt bocsi, csak tapasztalat.

Viszont azt nem írta a kérdező, hogy marhahúsról van szó.

Szép napot!

2009. okt. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!