Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerűen elkészíthető...

Egyszerűen elkészíthető ételekre lennék kíváncsi amit gyorsan el tudok készíteni a kisbabám mellett, és nem kell a boltba rohannom hozzávalókért, tehát előre bevásárolnék néhány ilyen ételhez szükséges alapanyagot?

Figyelt kérdés
2009. nov. 6. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Paprikás krumpli. Rizses lecsó (konzerv vagy mirelit lecsóból). Milánói makaróni (a szószból le is lehet fagyasztani következő alkalomra). Zöldbab főzelék fasírtgolyóval (fagyasztva kapható). Tepsis krumpli.
2009. nov. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Natur csirkemell zöldséges rizzsel.

Sült krumpli vastag karikára vágott sült virslivel. Ezt úgy csinálom, hogy megsütöm a kockára vágott burgonyát és mikor már kész, rádobom a 2 ujjnyi vastagra vágott virslit, és már szinte azonnal szedem is ki papirszalvétára.

Natur halszeletek krumplipürével.

Ha van fagyasztód ezekből tartalékolhatsz, esetleg előre bekevert fasirtot, vagy bepanírozott húst is lefagyaszthatsz, vagy akár a kész ételekből is lehet eltenni. Nálunk ilyesmi mindig van az időszűkösebb napokra.

2009. nov. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mézes-mustáros csirke vagy pulyka apró husiból

2 evőkanál mustárt összekeversz 1 teáskanál mézzel.1 kg húsit pörinek felvágod, apróra vágsz 2 nagy fejvöröshagymát, 3 gerezd fokhagymát .

Olajba vagy vajba felrakod az összevágott hagymát, üvegesre párolod majd a fokhagyma ezt ép h egy picit kevered jöhet a húsi addig kevergeted mig egy kicsit megfehéredik, ekkor jön rá a mézes mustáros szósz evvel is kevered , majd hozzáöntesz egy pici vizzet, egyet rotyan beízesited, sóval törött borssal és a végén mikor már puha a húsi kb. 1 dl tejszinnel nyakon öntöd de evvel már nem kell főzni csak sűrited vele az ételt.

Makarónit, vagy pőri tésztát fözöl ki hozzá és tálalod kb. 30-35 perc és egyszerre kész míg fözöd a húsit a másik lapon készülhet a tészta.

Az én családom egyik kedvence

Jó étvágyyat hozzá

üdv. 17 hós kislány anyukája

2009. nov. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én például több adag mirelitzöldséget (karfiol, brokkoli, leveszöldség, kínai mix (sparban lehet kapni), spenót, sóska) szoktam venni. ugyanígy husit is. ezeket lefagyasztom, és ha épp semmi nem akad otthon, és elmenni sem tudok, össze tudok belőlük ütni valamit.

kínai mixből pl. a héten csináltam vöröshagymás fűszerpaprikás alapon kockára vágott pulykamellel egy ragut, és rátettem rizsre. nagyon fincsi volt, és nagyjából 30 perc alatt megvolt az egész tótumfaktum.

kell még a hűtőbe pár pohár tejföl, joghurt, tej, fokhagyma, vöröshagyma, fűszerek, rizs, száraztészta, liszt, burgonya (ha el tudod tenni vhova), olaj, gyümölcs. Jut eszembe: befőttből remek gyümölcsleveseket is lehet csinálni, ha nem tudsz elmenni boltba (kis vaníliás cukorral, vagy szegfűszeggel, fahéjjal...). A palacsintát lehet sósan, édesen készíteni, bár elég időigényes, és a család 4 perc falással elpusztítja, majd felteszi a kérdést: nincs még több?!

:DDD

2009. nov. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!