Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tudnék spagetti tésztát...

Hogyan tudnék spagetti tésztát készíteni házilag, és jó mártást hozzá?

Figyelt kérdés
2013. szept. 29. 05:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a tésztát is magad akarod készíteni, akkor be kellene szerezni egy teszta készítő gépet, spagetti feltettel. [link]

Maga a teszta készítés egyszeru: 10 deka lisztenkent 1 tojás. Ha keves a tojás, lehet pici vizet adni hozza. Osszegyurod, kicsit pihentetés, aztán neki a géppel.

Mártás többféle is létezik, nálam a darált marhahús, gomba, paradicsom szósz az alap, jol be fűszerezve oreganoval es bazsalikommal.

2013. szept. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

A spagetti elkészítése nem egyszerü, vagy olyan tésztagépet veszel, amelyik erre képes (de ez nem jó minöségü spagettit készít), vagy a meggyúrt tésztátkb 2-3 mm vastagra nyújtod, és hosszú, ugyanilyen vastag csikokra vágod (mint a cérnametéltet, csak nem olyan finomra). Ezt vagy így, szögletesen használod (ez a spagetti ghitana), vagy egyenként meggörgeted, hogy kerek keresztmetszerü legyen.


A mártáshoz:

Egy fej hagymát finomra vágsz, egy sárgarépát meg kb ugyanannyi zellert lereszelsz a tökreszelön. Forró olivaoljaban átpirítod, beleteszel 30-50 dkg darálthúst (eredetileg csak marha, de lehet vegyesen disznóval is, a csirke meg pulyka nem jó hozzá), kevés sólva, borssal, bazsalikummal, meg rozmaringgal füszerezed (NEM kanálszámra tenni bele és paprikának semmi keresnivalója benne), felöntöd elöször fél dl tejjel, és utána vekvés vizzel vagy vörösborral. Lassan, több óráig kel fözni, hogy tényleg finom legyen.

2013. szept. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mártást csinálhatsz sajtosat is, olajon megdinsztelsz 2-3 gerezd szeletelt fokhagymát, adsz hozzá oreganot és bazsalikomot, majd egy kis doboz tejszint és háromféle reszelt sajtot (én trapistát, füstöltet és parmezánt szoktam), a tejszinben kis lángon addig kevered a sajtot míg el nem olvad,friss bazsalikom is mehet bele.


Finom a paprikás-petrezselymes is, ennél 1-2 kanál vajon dinsztelsz szintén fokhagymagerezdeket, majd piros és sárga kis kockákra vágott kaliforniai paprikát, és a végén 1-2 csomag felaprított petrezselymet adsz hozzá, ebbe kevered a kifőtt spagettit és megszórod reszelt sajttal.

2013. szept. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szia!


Én sima paradicsommártást csináltam a múltkor, persze spagettire :). Azért nem volt benne hús, mert halat tettünk rá.

Szóval: Kis olívaolajon megdinszteltem a paradicsomot, ami jó apróra volt vágva. Rá oregánó, bazsalikom, só, és bors. Amikor teljesen megsült, akkor kis hűlés után beleöntöttem egy sűrű szövésű szűrőbe, és átpasszíroztam, hogy a héja és a magja ne menjen bele. Ennyi, sima, finom, és olyan, mint a bolti :)!

2013. szept. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A ma 08:15-ös vagyok: A

ki lepontozta a válaszomat, elmondaná, hogy miért?


Mert semmi olyat nem írtam, ami nem lenne helytálló, söt elég pontos receptet is adtam.


Az, hogy ebben mi a nem hasznos, nagyon érdekelne.

2013. szept. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia!


Szerintem olyan pontozhatta le, aki azért jár erre az oldalra, hogy pontozgasson! Ne törődj vele!

2013. szept. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gabica27: köszi a választ, igazán nem érdekelnek a pontok, csak kiváncsi lettem volna, hogy volt-e oka az iletönek.
2013. szept. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!