Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek mik a legkülönlege...

LePeDő kérdése:

Szerintetek mik a legkülönlegesebb és legfinomabb sütemények?

Figyelt kérdés
Nagyon különleges alkalmakra, amikor le szeretnék nyűgözni valakit, akkor milyen süteménnyel állhatnék elő, ami nem csak finom, de különlegesen is néz ki? Ha tudtok akkor receptet is küldhettek, megköszönném.

2013. okt. 5. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem a marlenkát,szerintem különleges,mert nem mindenki tudja elkészíteni,elég macerás.


De ha tutira le akarsz nyűgözni valakit akkor az épp aktuális év tortájával nem foghatsz mellé :)

2013. okt. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mandarinos túrótorta


Gyümölcsös csokitorta, eper, málna, szamóca, szeder, áfonya, stb., gyümölcslekvárral és coskival töltve, csokival bevonva, a tetejére gyümölcsöket halmozva és csokiszószt, így:

[link] (bár ez töltetlen, bevonatlan, de cska illusztrációnak gondoltam, hogy ilyemsi:)


Tirpla csokis sajttorta


De igazából minden tortát meg lehet csinálni különféle díszítésekkel nagyon ízlésesre és különlegesre (pl. mintás fondant-t festeni, csokilapokból ilyen bevonatot készíteni:

Vagy simán egyénileg dekorálni:

[link]

Vagy habnyomóban a krémet színezni, alakzatokat csinálni vele: [link]

[link]

Keksszel, babapiskótával, csokis rudakkal is körbe lehet rakni: [link]


De ha első próbálkozás, akkor esélyes, hogy nem lesz túl szép, és inkább az egyszerűen díszített tortáknál kéne maradni. Amíg az ember ezt ilyen szinten tudja művelni, az egy hosszú folyamat, könnyen elkeseríthet egy kezdeti nem olyan jó eredmény.

2013. okt. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Raffaello torta, pavlova torta, bounty torta, dobos torta a teteje miatt, eszterhazy torta, fekete erdo torta,gesztenyetorta, truffeltorta, mozart torta.
2013. okt. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!