Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Legjobb fatörzs tora recept? ...

Legjobb fatörzs tora recept? Szeretnék fatörzs tortát készíteni, de annyi különféle receptet találtam, hogy nem tudom eldönteni, melyikkel próbálkozzak. (Sosem csináltam még, nem vagyok sajnos egy nagy cukrászmester. )

Figyelt kérdés

Csokisat szeretnék, és mindenképpen tennék bele kis reszelt narancshéjat is, meg esetleg rumaromát.


Magára a piskótára is nagyon eltérő hozzávalókat meg instrukciókat találtam, meg a krémre is. :s



#sütés #recept #fatörzs torta
2013. nov. 11. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Én így szoktam és finom nagyon, szerintem a krémbe nyugodtan tehetsz egy kis rumaromát

2013. nov. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ezt néztem én is, jónak tűnik!

A piskótalapot hogyan készíted?

2013. nov. 11. 20:31
 3/10 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy mint a tortához.

Én 6 tojást külön ütök le, sárgáját 3-4 kanál cukorral kikeverem, a fehérjét kemény habbá verem

egy tálba 6 kanál lisztet rakok, keverem fél csomag sütőporral és hozzáadom a sárgáját, majd a kemény habot beleforgatom

2013. nov. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Láttam olyan receptet, miszerint sütőpor nem kell bele.

Gondolom azért, hogy vékony és feltekerhető legyen a tészta.


Ha teszünk bele, nem dagad meg nagyon?


Bocsi, ha buta a kérdés, tényleg nem vagyok jártas ezekben a dolgokban, most tanulom... :)

2013. nov. 11. 20:46
 5/10 anonim ***** válasza:

nem muszáj rakni bele

fél csomag sütőpor amúgy sem emeli meg nagyon, mikor kiveszed a sütőből úgy is visszasüllyed

te döntöd el raksz-e bele

2013. nov. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ok, köszönöm. :)

Nagyon kíváncsi vagyok, milyen lesz...

2013. nov. 11. 21:19
 7/10 anonim ***** válasza:
En tennek bele egy kis sutoport,ugy levegosebb,konnyedebb a teszta,de lehet,hogy elkestem a tanaccsal.
2013. nov. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok. Ajanlom,hogy egyszer probald ki a fehercsokis variaciot is. En azt kakaos piskotabol keszitem, fehercsokis kremmel es kokuszreszeleket vagy reszelt mandulat szorok ra. Nagyon finom!:)
2013. nov. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem késtél el, szerdán fogom csinálni. :) Köszönöm!

Minden tipp és tanács érdekel!

2013. nov. 11. 21:27
 10/10 A kérdező kommentje:

Hú, jól hangzik!

Ha menni fog ez az "alap"variáció, akkor mindenképpen kipróbálom utána azt is!

2013. nov. 11. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!