Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nektek mindig van otthon...

Nektek mindig van otthon főznivaló?

Figyelt kérdés

Még nem rég óta lakunk külön a párommal és nem mindig tudom, mit hogy csináljak :)

Szóval az a jobb, ha mindig van otthon főznivaló és nem nagyon kell naponta boltba szaladgálni vagy inkább minden nap menjek el az aznapi főznivalóért?

Mik azok, amik jók, ha mindig vannak otthon?


2013. dec. 10. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk olyan közel van a bolt, hogy megéri lemenni minden nap. Mondjuk hétvégenként bevásárolunk, így alapdolgok és nem romló ételek vannak itthon, de pl. zöldség gyümölcsöt, húst frissen veszem. Meló után bemegyek a boltba, megveszem aztán itthon megcsinálom. Mondjuk hétköznap egyszerű ételeket csinálok, de igyekszem mindig frisset csinálni. De mondom nekem pont hazafelé utba esik a bolt, kb. 10 perc pluszt jelent. Ha messzebb lenne biztos nem így csinálnám.
2013. dec. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Jobb, ha mindig van otthon, és az jó amiből van, amit szerettek.

Meg persze ami nem romlik olyan könnyen!


Amiből sok fogy, meg nem romlik, azt jobb hipermarketes áron egyben megvenni, mint kiskereskedésekben apránként.

Szóval havi 1-2 alkalommal irány a teszkó, osan, stb, liszt, olaj, cukor, száraz szalámi, tartós tej, keményebb sajtok, száraz hüvelyesek, mirelit cuccok, konzervek, üdítőitalok, gyümölcslevek, margarin, vaj, stb..


Aztán ezt ki lehet egészíteni 1-2 napi szintű kisebb bevásárlásokkal, pékárú, friss húsok, (hentestől, nem abc-ből) felvágottak, zölsdégek stb.

2013. dec. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

Mi úgy szoktuk, hogy hétvégén bevásárolunk egész hétre. Megbeszéljük, miket fogok főzni, összeírjuk ahhoz mi kell, és teszünk egy Tesco vagy Auchan kört :) Ilyenkor persze wc papír, tartós élelmiszer (liszt, cukor, kávé...) is beugrik.

Hét közben kenyeret szoktunk csak venni, meg ha kifogy valami vagy esetleg elfelejtettük.

2013. dec. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%

Valami mindig van. Nem túl nagy a variálhatósága, de ha megéhezünk akkor gyorsan elkészíthető kaja lesz belőle.

Nekünk pl most a mélyhűtőben van csirkemell, és néhány mirelit zöldség, ezen kívül van pár zöldség mix konzerv, tésztafélék, rizs stb. De ezen kívül pl tojás, tej, burgonya is mindig van itthon.

2013. dec. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is heti egyszeri nagybevásárlás a következő hétre ami kell, amit főzni akarok. Többletet akkor és abból vásárolok, amikor belefutok valami akciósba (Pl. ma a csirke-boltban: sütni-való kacsa-szárnytő 95 Ft/kg. A bolondnak is megéri, nemhogy nekem jelszóval vettem bő 2 kg-ot, majd januárban-februárban jó lesz az!) Pedig csak kb. 25-30 dkg csirke-májért ugrottam be!


Szóval:

- kenyér-krumpli-zsír-hagyma-tojás mindig legyen otthon, akármi történik, (pl. térdig érő hó, vagy jégpáncél az utakon ...) ezekből már akár 2nap is tudsz sütni-főzni = tanította édesanyám

- minél többször mégy be az üzletbe, annál többször fogsz olyasmit is megvenni, ami nem feltétlenül szükséges = saját tapasztalat :)))

Egyébként heti listát írok, ami kifogyott, vagy erősen kifogyóban van, nehogy a hétvégi nagybevásárláskor mégis kimaradjon.

2013. dec. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Alapdolgokból,(zsír, fűszerek, tartóstej, tészta, krumpli, hagyma, rizs... stb ) lefagyasztott húsfélékből mindig van itthon legalább egy havi készlet,de lehet, hogy több is.

Amúgy hétvégenként csinálunk bevásárlást, pótoljuk, ami kell.

Most meg is tapasztaltam bő egyheti bezártságot (autó elromlott, busz rettentő körülményes, a legközelebbi kisbolt is 2-3 km hegynek föl-völgybe le ) a hegymenet már nehezen megy... :)

Így minden nap az itthonlévő készletből főztem, semmiben nem volt hiányunk.

A párom a szerelőhöz járkálva azért hozott friss kenyeret, de ennél többet nem volt hajlandó cipelni... :)

2013. dec. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Igen, általában :) Mindig van itthon:


liszt, cukor, tej, tejszín, tejföl, rizs, száraztészta (mind főételnek, mind levesbe), lekvárok, méz, zöldségek (krumpli, paradicsom, paprika, hagyma, fokhagyma, új/póréhagyma, cukkini/padlizsán/gomba/brokkoli/karfiol, répa frissen), konzervek (gomba, kukorica, spárga gyümölcskonzervek pl. mangó), fagyasztott zöldségek-gyümölcsök (pl. erdei vegyes gyümi, fagyasztott spenót, vegyes zöldség, brokkoli, borsó), felvágottak (ebből is lehet főételt csinálni, pl. szalámival vagy pulykamellsonkával feltekert tejszínes zöldségek), sajtok (reszelt és szeletelt), mélyhűtőben húsok, félkész részták (kelt és leveles), olajok (olíva, szezámmag, stb.).

2013. dec. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%
Én pénteken vásárolok a következő hétre. Hét közben kenyeret tejet veszünk maximum, de azt se mindig.
2013. dec. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Mi sokáig úgy csináltuk,hogy mindennap mentünk vásárolni , és így elég sokat is költöttünk . Mivel ugye sok olyan dolog bekerült mindig a kosárba,amit egyébként nem vennénk meg :) Így most ráálltunk arra,hogy megtervezem egy hétre,hogy mit főzök,és akkor ahhoz megvesszük előre a dolgokat . A húst is mostanában húsboltban vesszük,sokkal szebbek a húsok ott,és olcsóbbak is . Én 2 napra főzök , így anyagilag sokkal jobban jövünk ki :) Elég sokáig mindennap főztem . Persze hozzáteszem,mindennap szinte húsos étel van asztalon . Ami nálunk mindig van itthon : vöröshagyma,fokhagyma , fűszerek,fagyasztott hasábburgonya, burgonya,rizs,borsó,étolaj ,tej,szalámi ,paradicsom / paprika, vaj , margarin ,liszt , élesztő a fagyasztóban , kakaópor ,cukor . Ha egy kis édességet megkívánnátok : puding , tejberizs , gesztenyepürét lehet venni előre :)
2013. dec. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó vagyok, a szalámit ugye rúdban vesszük , a pékárukat pedig itthon sütöm :) kenyeret,zsemlét,kiflit is szoktam . Próbálok mindig változatosan :) De ha nagyon muszáj,akkor elugrunk boltba persze :)
2013. dec. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!