Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kerámia vagy teflon serpenyő...

Kerámia vagy teflon serpenyő a jobb? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Tefal teflonosom megadta magát, de több évig szuper volt, ezért ismét vennék olyat, de egyre jobban elterjedt a kerámiabevonatos. Van ilyen tefalban is, annak nem fehér, hanem szürkés színű a bevonata. Használ valaki olyat? Ceramic control a neve azt hiszem. Az intersparban láttam ott kb 7e, de van egy Ambition nevű az olcsóbb, jónak tűnt, bár annak az alja belül mintás, ami kiáll, tehát nem sima, elmosni vajon mennyire lehet jól?
2014. jan. 14. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kerámiás csak egy átverés. Nem bír ki többet, mint egy teflonos, csak az az előnye, hogy a teflonos ha kopik, foszlányok jönnek róla. A kerámiára is vigyázni kell, ha már valami erősen ráégett, tovább minden oda fog ragadni.
2014. jan. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok vele elégedett, párban kaptam nem is gagyit, de az egyiket már tovább is ajándékoztam, olyannak, aki nagyon ritkán használ serpenyőt.

Én maradok a tefál teflonnál, hosszú évekig tudom mindig használni, ezt szoktam meg, ezt szeretem.

2014. jan. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én használok ilyet is olyat is.

Mostanában a kerámiás jobban tetszik, valószínű, h olyat fogok venni, ha valamelyik meglévő tönkremegy.


Ami fontosabb a bevonatnál: az edény falvastagsága. Itt is igaz, h a vastagabb jobb! ;)

2014. jan. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kerámiás szimpi volt, de aztán sok rossz véleményt olvastam róla, pl pár használat után már csúnyán leragadtak benne a dolgok. Ellenben van egy teflonserpenyőm, amit annyira imádok, hogy csak na, mivel egy csepp olaj nélkül sem ragad le benne semmi, úgyhogy én az utóbbira voksolok.
2014. jan. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

aki kerámiásat használ milyen márkát,hol vette?


én meg vagyok elégedve a teflonnal, mármint a tefalossal, de azért ha megsérül, belekerülhet a kajába, és a sérülést mosogatásnál veszem észre.

A kerámia nem olyan káros nem?

2014. jan. 15. 14:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Én egy nevenincs 3e ft-os kerámiát használok,nincs vele bajom :)
2016. márc. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!