Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Velemenyeteket szeretnek...

Velemenyeteket szeretnek fustolt hussal kapcsolatban. Van egy par darab fustolt husom a hutobe es kezd peneszedni, mit csinalhatok vele? Nem tudom hogy mit meg tudnek csinalni vele amig szep lassan elfogy. Koszi elore is a velemenyeket

Figyelt kérdés
Hallottam hogy meg lehet mosni.

2014. febr. 4. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Először is most le a penésztől, majd száritsd le. Esetleg ledarálhatod, és egy kis vajjal, mustárral borssal /hagymával, fokhagymával stb/ keverd ki krémnek. Nagyon finom, és pár napig ehető. Vagy áztasd be, főzd meg. Finom lesz mustárral, tormával, főtt tojással. A levében főzz babot, lencsét, sárgaborsót stb. Vagy főzd meg, és csinálj rakottast. Krumpli, káposzta, zöldbab stb.
2014. febr. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alaposan le kell mosni forró ecetes vízzel, és megszárítani.És csak zsírpapírban vagy sütőpapírban tartani nem pedig nejlozacskóban.

Minél előbb el kell fogyasztani, ahogy előttem már írtak tippeket is hozzá.

2014. febr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, lemosod róla a penészt. Nekem a következő két étel a kedvencem füstölt húsból:

Tejfeles Bableves

Székelykáposzta (savanyúkáposzta, hagyma, tejföl, füstölt hús)

2014. febr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyszer én is azt hittem, h penészedik a füstölt húsom, be is vittem a henteshez, ő az arcomba nevetett, h ez nem penész, csak a só csapódott ki. Szóval, ha fehér akkor nem biztos, h az penész...
2014. febr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

lemosni. fagyasztóba tenni.

mehet : sóletbe ,bablevesbe ,káposztás ételekbe ,

2014. febr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!