Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a titka az igazán jó...

Mi a titka az igazán jó fasírtnak?

Figyelt kérdés
Ti hogy csináljátok? Nekem vagy száraz, vagy színtelen, vagy darabos, de sosem olyan igazi jó fasírt.
2010. jan. 8. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a kenyér. legye száraz, és ne áztasd, csak tartsd víz alá, és rögtön csavard ki. vagy hogy mondják, érted.

morzsalékos maradjon, ne álljon össze. aztán a fűszerezés.

2010. jan. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

ja, és túl sokáig nem jó sütni, mert kiszárad.

a hús se legyen teljesen színhús, kell bele egy kis kövér.

De a hentesek ezt általában megoldják.

fontos a pirospaprika is.

2010. jan. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Fél kiló húshoz tegyél 4 áztatott,jól kinyomkodott zsemlét (vagy annak megfelelő kenyeret),3 tojást,hagymát és a fűszereket.Az arányok miatt nem sikerült Neked.
2010. jan. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
a sok fokhagyma a titka!
2010. jan. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! jól mondják a többiek, szóval a kenyér vagy zsömle ne legyen lutykos, a hús ne legyen tiszta sovány.a fűszerezés ízlés dolga, ki jobban, ki kevésbé fűszeresen szereti.

én így szoktam. egy kiló darált lapocka

három zsömle

3-4 gerezd fokhagyma

1 nagyfej vöröshagyma

1 közepes krumpli nyersen belereszelve

só,bőven bors, pici örölt kömény,pici ma-

joranna, pirospaprika

1-2 tojás


szerintem fontos,hogy alaposan kézzel összedolgozzuk.ha lágynak tűnik, egy kis prézlivel korrigálható az állománya.

ha pogácsának sütöm ki, mindig prézlibe forgatom, ha egybe sütöm, a kilóból két rudat csinálok, mindegyikbe 2-2 főtt tojást csomagolok.ezeket óvatosan zsírozott tepsibe fektetem, egy tálba fogok egy kis vizet, és vizes

kézzel szépen elsimítom egyenletesre a tetejüket, oldalukat.ropogós kéreg sül rájuk, de csak pihentetés után szeletelem.

üdv:-eri-

2010. jan. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

-eri- receptje tökéletes, csak annyit füznék hozzá, hogy össezgyúrás után jó, ha fél órát áll nyersen (természetesn hüvösben), akkor az ize jobban átérik és könnyebb formázni.

A rúdban sütötthöz meg egy tipp, amit nemrég olvastam, és nagyon jónak találok: a tepsibe alulra kikenés helyett sütöpapirt tenni, akkor égészen biztosan nem ragas a tepsihez és könnyebb kiszedni is.


Ha alkalomra akar valaki egyben sütni, akkor nagyon dekorativ, ha a masszát nagyon alaposan kizsirozott és zsemlemorzsával kiszórt kuglófformában sütni. Tálaláskor cikkekre vágva adagolható.

2010. jan. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!