Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bögrés sütit sütnék délután....

Bögrés sütit sütnék délután. Recept: 2 bögre liszt,1 bögre cukor,1 bögre tej,1 tojás,1 sütőpor Tényleg ilyen egyszerű lenne? Hány fokon kell sütni és meddig?

Figyelt kérdés
Én majd még teszek bele meggyet is gondolom úgy még finomabb lesz.

2014. júl. 18. 09:14
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen egyszerű, de én ennyi sütőponrt nem tennék bele, a stüőpor apírján se ez az arány van, rosszul lennék az első csípős falattól...
2014. júl. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kell bele az 1 csomag sütőpor, ne tévesszen meg senki.De hiányzik a zsiradék. Ehhez kell 1 dl olaj is.

Én nagyon sokszor sütök bögréset, ugyanilyen arányokkal, de olaj is van benne. nagyon finom.

Előmelegített kb 180 fokos sütőben kell elkezdeni a sütést, majd egy picit visszavenni. kb 30-35 perc alatt megsül, villával, hústűvel ellenőrizheted, hogy nem nyers-e. ( a közepébe szúrva.)kakaót is tehetsz bele, kb 2 evőkanállal, meg egy teáskanál fahéjat is.

amikor a közepes/sütőpapíros tepsibe öntötted, akkor szórd meg a kimagozott lecsurgatott meggyel.

Csak akkor szeleteld, ha teljesen kihűlt.hamarabb kihűl, ha jó alaposan vizes konyharuhára/ viledára teszed a tepsit, és a sütőpapír sem fog hozzáragadni.

2014. júl. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha meg bírjátok enni úgy, rakjátok is csak bele, én piskótába se teszek, és feljön...
2014. júl. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne kötekedj légy szíves ! a piskótába valóban nem is kell, ott a tojások felvert habja emeli fel...
2014. júl. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kell bele sütőpor.


De! A meggyel vigyázz, én ezt csináltam meg, meggyel és nem tudtam kiszedni a jénaiból, mert a lesüllyedt gyümölcstől leragadt. Aztán kicincáltam, összedaraboltam, főztem rá pudingot és lett hamis somlói.

2014. júl. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ezért írtam a sütőpapírt, és a gyors vizesruhás hűtést.

nem meggytől ragad le, eleinte nekem is előfordult, hogy bármilyen kevert sütit csináltam, a kikent-lisztezett tepsibe is beleragadt.

ma már nincs ilyen gondom, szerencsére.

2014. júl. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Befejeztem a vitát, ennyi felesleges bele, de tedd bele tényleg, meg tegyétek...nem én eszek nekem nem ízlőt.
2014. júl. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Megsütöttem, nagyon finom lett. 1 csomag sütőport tettem bele és egyáltalán nem volt csípős íze.

Nem tettem bele még plusz zsíradékot és így sem volt száraz a tészta.

A meggyet előtte megforgattam pici vaniliás puding porba így nem süllyedt le az aljára és nagyon finom íze lett.

2014. júl. 20. 20:09
 9/10 csibehad válasza:

Én nem 2 bögre liszttel csinálom, hanem csak 1-gyel.

Vagyis 1 bögre liszt, 1 bögre dió (mák, mogyoró), 1 bögre cukor 2 tojás, 1 sütőpor, és jó kalácssűrűségűre keverem tejjel. Néha teszek bele mazsolát, ha a lányom éppen nem eszik belőle, mert ő nem szereti. Ha tepsiben sütöm, felkockázom, imádják csak úgy magában. De szoktam tortaformában, akkor szépen ketté vágom és hozzá illő krémmel, lekvárral, nutellával megkenem :)

2017. nov. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 csibehad válasza:
Ez, ahogy leírtam, 20 perc alatt megsül.
2017. nov. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!