Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok egyszerű és jól bevált...

Tudtok egyszerű és jól bevált sütiket mondani? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! ;)

Eredetileg Oreo kekszet szerettem volna készíteni,meg is volt hozzá minden,csak margarinból van kevés.

Mindegy,nem lényeges.

Visszatérve a kérdésre,tudtok valami finom édes süti receptet amihez nem kell túl sok minden?

Van itthon; tej,habtejszín,egy kevés margarin,liszt,cukor,ilyenek.

Előre is köszi a válaszokat!;)

Ja és ha lehet,olyat írjatok,ami ne ilyen piskótás,hanem valamiféle keksz,ilyesmik.



2014. júl. 24. 11:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kefires:

- 150 g kefir, 12 ek. liszt, 6 ek. cukor, 1 sütőpor, 1 vanilincukor, 2 tojás -> ezeket összekevered

- bele fél kefires doboznyi olaj

- lisztezett-zsírozott tepsibe öntöd és mikor már nem ragad a villára, kész

- én tettem bele kakaóport (kb. 2 ek. volt itthon), meg fahéjat, a végén pedig cukrozott almát sütöttem rá


Palacsinta:

- 2 dl szóda, 2 ek. joghurt, 12,5 dkg liszt, 2 tojás, 4 ek. oil, só, cukor -> ezeket összekutymolos és olajozott sütőben kisütöd (kb. 6-7 lesz belőle)


Muffin:

- 2 bögre liszt, 1 sütőpor, 1 tojás habosra

- bele 250 ml tej, 1 bögre cukor, 100 ml oil

- végül gyümölcsök (én fahéj+alma+csoki) tetszés szerint

- tűpróbáig sütni


De csináltam már pizzás párnákat leveles tésztából.

- 1 csomag leveles tésztát kinyújtasz (kb. 2-3 mm-re), négyzeteket vágsz belőle (nekem 18 lett)

- elkészíted a belevalót

- minden négyzet egyik felére teszel egy kanálkányit, és összehajtod (én simán ráhajtottam, de lehet pl. batyut formázni)

- a szélét vizes kézzel összenyomkodod és a tetejét felvert tojással (vagy tejjel) lekened

- olajozott-lisztezett tepsiben készre sütöd


Nekem nincs sütőpapírom, ezért az olajozott lisztezett tepsi :D

2014. júl. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Hú,ezis nagyon jól hangzik! A kefirest biztos ki fogom próbálni,és a többit is leírom. Köszi :D
2014. júl. 24. 17:11
 13/15 anonim válasza:

Kókuszos zabpehely keksz

15 dkg liszt

15 dkg zabpehely

10 dkg cukor

2-4 tk. méz(ízlés szerint)

12,5 dkg olvasztott margarin

5 dkg kókusz reszelék

2014. aug. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%

Sajnálom még nincs vége a receptnek csak valamiért elküldte.

A folytatás:

1 tk. szódabikarbóna

tej vagy víz

Ezt összekeverjük, a masszából dió nagyságú golyókat formázunk és enyhén lelapítjuk. A kekszekbe lehet aszalt gyümölcsöket, csokit, stb. rakni. 180 C-on 8-10 percig sütjük. Miután a sütőből kivesszük elég puha (bár én melegen szeretem a legjobban) :)

2014. aug. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Utolsó,telitalálat!! Jónak tűnik a recept,tuti kipróbálom,köszi! :)
2014. aug. 26. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!