Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütésnél pulykamellfilé...

Sütésnél pulykamellfilé helyett csirkemellfilé?

Figyelt kérdés
Meg akarom csinálni ezt az élelt: [link] De pulykamellfilé helyett, csirkemellfilét tudtam beszerezni, a kérdésem az lenne, hogy ha csirkemellből csinálom, az elkészítése miben lesz más mint pulykából? Pl. Sütési idő, hőfok, stb.

2014. júl. 27. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csinálhatod ugyanúgy. Ha sertést, marhát vettél volna, én is elgondolkodnék ezen, de így szerintem tökéletes lesz.
2014. júl. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Csirkéből jobb lesz, a pulykamell nem egy izgalmas hús (jó, a csirkemell sem, de én mondjuk szeretem :) ).

Pár apróság: "s egy kevés pulykasült fűszerkeverékkel is meghintem. " Ne tedd, a fűszerkeverékek általában elég vackok, sokszor van bennük tök feleslegesen ízfokozó, és a 70%-a só...ehelyett sózd és fűszerezd meg ízlés szerint.

Jobb íze lesz, mint ha egyen-fűszerkeveréket használsz.


"2 dl főzőtejszín"

Ha már tejszín, akkor a főzőtejszín felejtős, használj rendes habtejszínt, amiben csak tejszín van, nem sűrítőanyagok. Zsírosabb, de finomabb, és talán még egészségesebb is.

Ennél a receptnél nekem nem világos, hogy minek áztatjuk a húst tejszínben, én inkább raknék olívaolajat az egészre (és alá), és sütném meg mondjuk paradicsommal. A mozzarella nem túl erős íze a csirke nem túl erős ízével nem egy túl izgalmas kombináció önmagában, de a paradicsom az tipikusan az, ami fel tudja dobni (és a receptben levő bacon is segít persze).

Ja, és nekem a rizs sem passzolna ehhez, de hát ebbe már végképp nem akarok beleszólni.

2014. júl. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze! A pulykamell helyett lehet siman csirke, es forditva. Jol helyettesitheto egyik a masikkal.
2014. júl. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem is lenne kerdes szamomra, hogy csirkemellel csinalnam. Biztosan. Sot, meg is csinalom delutanra, ebed-vacsira, mert lassan elfogyok, annyira nincs etvagyam ilyen melegben. Ez viszont jol nez ki, kedvet is kaptam, koszonom. Annyit valtoztatok, hogy en ilyen vegetafele pulykasultfuszerkevereket nem tartok itthon, keresek valami friss zoldfuszert helyette, illetve a bacon helyett elugrom valamilyen fustolt, hajszalvekony sonkaert, mert a szalonnafeleket nem szeretem. Remelem jo lesz igy is, majd ird meg neked hogy sikerult!:)
2014. júl. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nagyon finomra sikerült, ajánlom mindenkinek, és örülök, hogy kedvet csináltam hozzá! :)

2014. júl. 27. 18:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Örülök. A tanácsaink közül megfogadtál párat? :)
2014. júl. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na en is megcsinaltam! Ahogy irtam en is csmellbol, mozzarellaval, olasz zoldfuszerekkel es fekete erdei sonkaba tekerve, de igy is nagyon nagyon finom lett! Nem szaradt ki, nem volt izetlen, tokeletesen atsult, szinte vegigfutott a kes benne, mikor vagtam. Koszonon megegyszer, (napok ota most ettem meleget, de ezt jo etvaggyal, ami nalam nagy szo:))
2014. júl. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"de ezt jo etvaggyal, ami nalam nagy szo"

Itt kettes: örülök. :)

2014. júl. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!