Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütöttetek már piskótát vagy...

Sütöttetek már piskótát vagy hasonló süteményt szilikonos formában mikróban?

Figyelt kérdés
2014. nov. 24. 20:06
 1/5 horbeni ***** válasza:

én nem.

Van sütőm ezért lehet, hogy nem is próbálnám ki.

A piskóta nagyon érzékeny tészta, így ezen én nem kísérleteznék. De ha neked van sikerélményed várjuk a tutireceptet!!!

2014. nov. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még nem, a mások tapasztalataira vagyok kíváncsi. Csak kaptam két kis alakú karácsonyi sütőformát, olyan egy-két tojásra valót, és olyan kis adagot egyszerűbb lenne a mikróban. Ha senki nem válaszol, majd kipróbálom, csak fogalmam sincs, mennyi ideig kéne sütni.
2014. nov. 24. 21:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem egyedi szilikon muffinsütőm vannak. így kicsiben nagyon jók, de a tesóm 12-es szilikon formáját egy tepsibe kell még tenni, mert simán nem lehet a sütőbe rakni, annyira ingatag megtöltve.

Ha a tieid is viszonylag kicsik, szóval könnyedén be tudod tenni a sütőbe anélkül, hogy megfolyjon benne a cucc, szerintem jók lesznek.

2014. nov. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja bocs, a mikro elkerülte a figyelmemet. De láttam már bemutatón, hogy mikroban sütöttek szilikon formában piskótát.ha jól emlékszem 5-6 perc alatt kész volt egy közepes tortaforma.

Azért szerintem egy próbát megér.

2014. nov. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát, ha valaki erre téved, annak szolgáljon tanulságul: maradjunk a sütőnél. Két és fél percig sütöttem az első egytojásnyi adagot, azalatt szénné égett. A másodiknál már tettem egy pohár vizet is a mikróba, nem a legmagasabb sütöttem, és csak két percig. Így, fogjuk rá, hogy piskóta lett, bár elég rántottás.
2014. nov. 25. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!