Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek ezekből? Kis db...

Mit főzzek ezekből? Kis db füstölt tartja, fél fej káposzta (nem savanyú), fél kg csirkemell, trappista sajt, tejföl.

Figyelt kérdés
És persze alapélelmiszerek is vannak itthon (tojás, liszt, zsiradékok, hagyma, fokhagyma, krumpli....)
2015. febr. 4. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Tejfölös-sajtos csirkemellet, káposztás tarjával körítve.
2015. febr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Karikára szelt krumplival beborítod a tepsi alját, a befűszerezett csirkét rárakod, meglocsolod pici vízzel, fólia alatt sütőben megpuhul. Majd a fóliát le, tejfölbe fokhagyma, bors, stb. + reszelt sajt, rá a tetejére és visszadugod az egészet fólia nélkül a sütőbe!!!


Majd a káposztából másik nap: ha fehér-káposzta lehet egy kis ecetes saláta-lével salátát, de lehet belőle egy adag paradicsomos káposztát is húsgombóccal főzni.

Ha kelkáposzta: jó lesz virslivel frankfurti leves, vagy valami natúr-sült, vagy rántott szelet mellé főzeléknek. Én ma a kelkáp-ot kirántottam + sült krumpli mellé...


Szóval nem írtad, milyen féle-fajta káposztád van otthon!

2015. febr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sima fehér édeskáposzta.

Köszönöm az ötleteket, jöhet még!

2015. febr. 4. 15:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a csirkemellet megtűzdelném fokhagymával, esetleg még szalonnával is és a káposztából csinálnék vagy párolt káposztát mellé, vagy ecetes cukros káposztát, füstölt tarjából meg holnap egy bablevest.
2015. febr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az kimradt, hogy a csirkemellett utána megsütném :-)
2015. febr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!