Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lisztérzékenyeknek kenyérsütőb...

Lisztérzékenyeknek kenyérsütőben sült kenyér?

Figyelt kérdés
Lisztérzékeny barátnőmet szeretném meglepni egy finom házi kenyér elkészítésével. Kenyérsütőben szeretném megsütni. Tudna valaki egy jól bevált / kipróbált receptet ajánlani? Neten nézegettem, egy kukorica kenyeret ki is próbáltam, de amellett, hogy nem lett tul finom, másnap reggelre kőkemény lett. (Kb este 10 kor sült meg, szóval elég gyorsan)

2015. febr. 9. 20:26
 1/4 Ikonstar ***** válasza:

Nagyon szép gesztus, amit elgondoltál :)


A legfontosabb, hogy a kenyérsütődet tökéletesen ki kell tisztítanod, mielőtt beleteszed a gluténmentes alapanyagokat. Nagyon fontos, mert a glutén egy szabad szemmel nem látható ragacsréteget képez a felületeken. Minden mást is tisztíts le, nem érintkezhet gluténos alapanyag a gluténmentessel.


Egy rendes kenyérhez valamilyen gluténmentes kenyérlisztet kell venned. Azon általában találsz elkészítési útmutatót is. Nem olcsó az ilyen liszt, de kukorica- vagy rizslisztből nem lesz jó kenyér.


A gépeken - ha van - akkor sem feltétlen a gluténmentes programot kell választani. Sokszor inkább a rövidet.

2015. febr. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Tisztítás meg volt, már csak a "csodaliszt" és egy jó recept kell! :D
2015. febr. 11. 10:37
 3/4 Ikonstar ***** válasza:
Üzenetben írtam neked ezekről. Remélem, segít. Kérdezz nyugodtan.
2015. febr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ikonstar: sajnos nekunk is aktuális a gluténmentes kenyér sütés. Most kezdtem el, kérlek irj néhány ötletet...

Köszönöm

2016. jan. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!