Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti mennyire szoktátok előreter...

Ti mennyire szoktátok előretervezni a menüket? És kb mennyi nálatok a konyhapénz egy hónapra és hány főre? Miket szoktatok főzni?

Figyelt kérdés

én most elkezdtem úgy, hogy havi szinten próbálom előre leírni, eddig csak mindig egy héttel előre gondolkodtam. de így valamivel jobbnak tűnik, mert egy nagy bevásárlást rendezek, és így már mindig csak kenyeret, felvágottat és friss zöldségeket kell venni. plusz azt is látom, hogy kb mennyibe fog kerülni.

mi ketten vagyunk és havi 60 000 megy el kajára, ebbe néhány ezer forint van amiből esetenként siztálkodási szert is veszek, illetve egy cica és két kutya ellátása is benne van.

igazából az ebédet rendeljük, de kedvezményesen, szóval mindenképpen megéri, de vacsorára is főtt ételt eszünk, mert ha szendvicset ennénk, akkor is kb ugyanannyiba jön ki, mert minden másnap főzök valami egyszerű vacsorát, ami két napig jó vacsorának, persze egyszer kétszer becsúszik vacsira egy kis bundás, májkrémes kenyér, vagy melegszendvics,


2015. márc. 2. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindig egy hónapra előre tervezek, de annak kb. a negyede ha teljesül. (pl. akciósak szereztem olyan alapanyagot, amit azonnal fel kell használni, de az nem illik az aznapi tervhez, akkor mást főzök; maradt még előző napról kaja, így nem kell főzni; senki sem éhes nagyon, csak szendvicseznénk; fáradtak vagyunk a főzéshez inkább rendelünk; beteg a gyerek, nem lehet mellette rendesen főzni, ezért csak valami gyorskaját készítünk; éppen valami másra van gusztusunk, mint amit elterveztünk; stb.)


Egyébként úgy szoktam tervezni, hogy minden héten legyen valami "kedvenc" (van kb. 20 étel, ami ha csak azt főznénk, akkor is ellennénk), minden hónapban legalább egyszer van valami pörköltszerű, van valami rakott étel legalább 1x egy hónapban, hetente egyszer leves vagy főzelék, havonta 1-2 alkalommal kipróbálunk valami újdonságot is.

2015. márc. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi :)
2015. márc. 2. 17:34
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

Egy hetre tervezek elore, tobbre nincs ertelme szerintem. Hetente tartok egy bevásárlást, olyankor veszem meg a reggeli es vacsora alapanyagokat, mint szeletelt tonkolykenyer, tojas, selyemsonka, szeletelt sajt, zoldsegek, turo, natur joghurt, 100% os gyumolcsle, Medve sajt es hasonlok. Ezek elallnak a hutoben. A napi meleg etelt egy bisztro ebedmenuje teszi ki, az irodam mellett, esetleg rendelek.

De nem jarok minden nap boltba, sajnalnam is ra az idot. :)

24/l egyedul

2015. márc. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-an vagyunk.


Egy hétre előre veszem meg az ételt, két naponta főzök. Kislányunk ovis, estére hideg vacsi van, így kettőnkre főzök hét közben. Hét közben egyszerű, gyorsan elkészíthető ételeket csinálok, pl.paprikás csirke tésztával, pásztortarhonya, sült csirkecomb zöldségekkel, krumplival, főzelékek stefánia vagdalttal, spenót, sóska, stb. 120000 ft megy el egy hónapban, de ebben minden venne van. Kaja, tisztálkodási szerek, felvágottak, üdítő, stb., külön nem tudom mennyi ebből csak az étel.

2015. márc. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!