Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell meggy vagy csereszny...

Hogy kell meggy vagy cseresznye ízű pudingot csinálni? Vagy lehet e ilyen ízű pudingport venni?

Figyelt kérdés

2015. márc. 10. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Vanília ízű pudingport meggylében főzz meg.
2015. márc. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Sajnos nem lehet kapni egyiket sem .A meggylé jó ötlet, de kb olyan lesz, mint a fantaszelet tetején , ami van narancsízben.

Vagyis nem olyan finom, mint a tejespuding, szerintem.

Esetleg a kész vaniliás pudingba keversz ízlés szerint meggyízű boleroport.Szerintem fél tasak elég bele, mert nagyon intenzív ízű és színű.

2015. márc. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
a meggylében megfőzésre már gondoltam és jó is lenne, de nekem pudingos, krémes állagú krém kell. tortába szeretném rakni.
2015. márc. 10. 12:45
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen pudingból akarod?


Ez egy nagyon finom krémszerű állagú krém:


4 doboz gyümölcs joghurt (lehet meggy vagy cseresznye)

2 dl tejszín

1 habfixáló

2 evőkanál tej

zselatin

ízlés szerint cukor


Gyümölcsjoghurtot tálba öntöd, majd egy habverővel kicsit fellazítod. A tejszínt a habfixálóval és ízlés szerint cukorral keményre vered. Tejben elkészíted a zselatint (az, hogy mennyi zselatint használsz függ attól is, hogy mennyire szeretnél kemény krémet). Először a zselatint kevered a joghurtba, majd lazán, hogy ne törjön össze a hab a keményre vert tejszínt.


Ha piskóta alapú tortát készítesz vagy ha babapiskótát használsz, azokból is lehet apróra tört darabokat a krémbe keverni.

2015. márc. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nem rossz ötlet, bár pudingból jobb lenne, mert ahhoz a hozzávalókat nagyon olcsón be tudom szerezni, és nem kis mennyiségű krém kell. és egy bizonyos keretbe bele is kell férnem.
2015. márc. 10. 13:03
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
rendesen elkezded főzni a vaníliapudingot tejjel, azátán amikor már sűrűsödik adsz hozzá meggyaromát.
2015. márc. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
mennyi mennyiségű pudinghoz mennyi mennyiségű aroma kell? megy sziruppal is meglehet csinálni?
2015. márc. 10. 13:29
 8/11 anonim ***** válasza:
Az aromákból általában elég egy teáskanálnyi...attól függ mennyire intenzív ízűt akarsz. Szerintem egy adag pudinghoz simán mehet másfél tesákanál aroma
2015. márc. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tortába nagyon jó meggylével a vanilia puding, megfőzöd és puding állaga lesz, 1 üveg meggyléhez szoktam kevés vizet adni, hogy kijöjjön a fél liter folyadék. Fekete erdő tortába mindig így készítem.
2015. márc. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A meggyjoghurt és meggy aroma keverék nagyon kellemes végeredményt ad ha hozzáadod a vanília vagy tejszín ízű pudinghoz. Egyébként tényleg egy kiskanálnyi kell csak az aromából de majd te eldöntöd a saját szád íze szerint.

Én néha keverek bele sűrű meggyszörpöt is ha nincs joghurt azzal is jó.

2015. márc. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!