Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Serpenyös ételek receptjeit...

Serpenyös ételek receptjeit keresném, írnátok bevált recepteket?

Figyelt kérdés

Elöször is megkérnék mindenkit, hogy csak személyesen kipróbált recepteket osszanak meg, a keresöket tudom használni. De mivel ott rengeteg receptet találok, nagy segítség lenne, ha nem kellene az összeset végigpróbálni.


Emellett olyanok érdekelnének, amik meg túl sok húst tartalmaznak, de nem kell húsmentesnek lenniük, és különbözö zödségféléket is szivesen megkóstolunk.


Nem ragaszkodom a megszokott, hagyományos ízekhez, de azokat is szivesen veszem.


Mindenkinek elöre is köszönöm, ha segít a keresésben.



#serpenyös ételek
2015. ápr. 17. 11:55
 1/2 roxikka válasza:

Szia nekem van egy jó ötletem és mindössze fél órát vesz igénybe :Hozzávalók


- 30 dkg húsos szalonna

- 2 közepes fej vöröshagyma

- 4 db közepes uborka

- 40 dkg darált csirkemell (lehet pulyka is)

- só, bors,

- 1 teáskanál Curry

- 1 csomag petrezselyem apróra vágva

- 1.5 dl húsleves

Elkészítés


1. A szalonnát vágjuk apróra, a hagymát vagdaljuk kockára. Hámozzuk meg az uborkát, hosszában vágjuk félbe, teáskanállal vájjuk ki a magokat, és daraboljuk fel.


2. Süssük ki a szalonnát kis lángon, ha szükséges öntsünk hozzá egy kevés olajat. Adjuk hozzá a darált húst, és süssük állandó kevergetés mellett.


3. Szórjuk rá a hagymát és a feldarabolt uborkát. Állandó kevergetés mellett pirítsuk néhány percig. Fűszerezzük sóval, borssal, curryvel.


4. Öntsük fel a keveréket húslevessel, pároljuk fedő alatt, közepes lángon kb. 5-7 percig. A tetejére szórjuk rá a már felaprított petrezselymet. Tésztával tálalva kitűnő főétel.

Tessék :) nekem nagyon ízlett (saját recept)

2015. máj. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

NAgyon köszönöm a receptet, és föként, hogy a sajátodat megosztod velem.


Egy kérdés: milyen uborkáról van szó, nyers, vagy eltett?


Köszi elöre is.

2015. máj. 3. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!