Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mik a legocsóbb ételek?

Mik a legocsóbb ételek?

Figyelt kérdés

Beírom, hogy olcsó ételek, és kiad nekem 600 féle süteményt, és 400 féle levest. Engem olyan étel érdekel, ami sokáig elég, és jól lehet tőle lakni. Receptes oldalakon az emberek szerint 300 forint a túrós-szalonnás ezmegaz, én megmutatnám neki, hogy már maga a szalonna több, mint 300Ft, a túró szintén.. szóval tényleg olyan érdekelne, ami olcsón elkészíthető. Ami eszembe jutott már az a palacsinta, a lecsó (de azt nem szeretem), és az almaleves (de az meg csak mert finom és ebben a melegben jólesik, de ez sem valami sokáig elég és laktató dolog). Ez egy kis szr lakás rossz minőségű villanytűzhellyel, mégrosszabb minőségű edényekkel (semmi nem a miénk, és ide mi már nem veszünk semmit..), szóval valami olyasmiket írjatok, amit nagyon könnyen meg lehet oldani.

Olcsó alatt meg azt értem, hogy ne kerüljön 1000Ft-ba valami ami fél napra elég kb.

Úgy is írhattok, hogy egy hétre 5000Ft-ból mit lehet kihozni (vagy ha lehetséges, amit kétlek, de ki tudja, akkor még kevesebből kihozni egy heti kaját).

Köszi a válaszokat!



2015. jún. 7. 05:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Virslis nudli. Veszel egy csomag fagyasztott nudlit, egy csomag akármilyen olcsó virslit (lidl csirkerudacska nincs 250 ft) egy fej hagymát, egy nagy pohár tejfölt és egy tojást. A virslit felszeleteled, hagymával megpirítod, közben a nudlit kifőzöd. Ha minden megpirult, megfőtt, összekevered egy tűzálló tálban, vagy tepsiben, a tojást belekevered a tejfölbe, ízlés szerint sózod, borsozod, majd ráöntöd a nudlira. Ha van sajt, azt is reszelhetsz rá, ha nincs, úgy is jó. Pirulásig kell sütni. Nálunk ez simán két napi adag és nincs 1000 ft. Néha turbózom gombával, zöldbabbal, stb.
2015. jún. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Répás rizs.


Veszel egy nagy bödön zsírt, az feltolja kalóriával. Veszel ipari rizst és répát meg sót.


Finom répás rizs, kilója kevesebb, mint 100 ft. Ha megeszel napi 2 kilót, akkor heti 1400 forintból meg is vagy. A megmaradt 3600 forintból meg tudsz venni sört.


De egyébként ezeket az alapanyagokat ingyen is be tudod szerezni piacok környékén. Kicsit kuncsorogsz és az emberi fogyasztásra már nem alkalmas hulladékot ingyen odaadják.

2015. jún. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Brr, répás rizst nem ennék, de a vegyes zöldséges rizs szuper, sült zöldségekkel, a zsír ott is kalórianövelő. Node ez fehérjeszegény étel, nyilván kell mellé más is, pl. a remek, sokoldalú és nem drága tojás...


A sárgaborsó extrém olcsó még...


De igazából a zsíros étkezés eleve az, ha a többi dologra is odafigyelsz kicsit. Én nem használok gabonát, száraz hüvelyest, krumplit, rendes cukrot (az én cukrom méz árban van, a lisztem minimum 1000/kg, bár a len olcsóbb, de keverem kókusszal és szezámmal és mandulával :) nagyon közel állok a paleóhoz)... De mivel zsírosan eszem, nagyon jól jövök ki, a kókuszzsírnak is remek az ár/kalória aránya a normál táplálkozás átlagához képest. Napi 500 forintból szerintem megvagyok, ha nem szállok el flancos édességekkel. S mivel a tápanyagok megvannak, ha sokkal többet ennék, alig kerülne többe, rádobnék még egy kis zsírt és kész. Legjobb tudomásom szerint egész jó, egészséges s nem hiányos étrendem van, jobban is érzem vele magam, mint a korábbiakkal. Persze az emberek különböznek, a páromnak szénhidrát kell, ami szintén igen olcsó dolog. Ő félig 200 forintos rizsen él, hozzá zöldség, tojás, zsír... Az édességei dobják meg az ételköltségét, szerintem a napi ezret azért elérheti, ami egy teljesen megszokott szint nálunk, szeretjük a hasunkat s ennyivel már csodásakat lehet enni.

360-ért szoktam lazacot venni, volt már a duplája is, nekem az is jó. Hipermarketek, halpult, halcsont vagy nyesedék néven, de hatalmas, szép szeleteket, épp csak van benne 10% gerinc, uszony, miegymás, lehet választani bőrös részeket is, én sosem hagyom ki, hájasabb és ropogósra süthető :D Nekem sokkal szimpatikusabb így vegyesen, mint a sima filé. Tenyésztett jószág, biztos nem oly kiváló tápanyag szempontjából, mint a vadlazac, de attól még az íze remek. A többi állatnál sokat számít a tartás, tojásnál is, ketreces ízetlent nem ennék, több okból sem.


A szezonális zöldségekből készült ételek is olcsók. Most pl. káposztalevest eszünk.


Az almaleves szerintem drága cucc (ahogy írod, nem laktat, ilyen szemmel nézem), főleg ilyenkor. Már nem is eszünk almát, nem telik ilyen drága gyümölcsre, ami már úgyis öreg, szerencsére érik a kertben az eper. Én télen málnát ettem napi szinten (1600-2000/kg), de 1-2 dekát, szuper volt. Így simán beleférnek a drága dolgok. A mérték sokat számít, de egy pici is tud élmény lenni. Az olcsóbb dolgokat pedig tömegesebben esszük.

2015. jún. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Van neve is, de sehogy sem jut eszembe:

Lényegében "hagyma pörkölt". Olajon, de még jobb zsíron, nagyobb szeletekre vágott hagymát pirít az ember, sózni, pirospaprikázni kell. Mikor üveges, pici liszt szórás megy rá, azzal összeforgatjuk, minimálisat pirítjuk és tálaláskor tejföllel lehet enni, hozzá kenyeret, vagy amit tetszik. Én annyira szeretem, hogy akkor is eszem, amikor nem az anyagiak miatt szorulnék rá.

2015. jún. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott! Hagymatokány


[link]


A linkelt recepthez képest láthatod, hogy picit újítottam, mert én tálaláskor rakom a tejfölt és elhagytam szalonnát.(mert nem kifejezetten kedvelem) Eredetileg amúgy kukoricadarából készült puliszka hozzá a köret, érdemes úgy is megkóstolni.

2015. jún. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! Sok hasznos ötletet merítettünk belőle!. :)
2015. jún. 9. 01:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!