Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Párommal nemsokára összeköltöz...

Párommal nemsokára összeköltözünk, szeretnék egészségesen, változatosan, finoman és olcsón főzni, írnátok reggeli, ebéd és vacsora tippeket?

Figyelt kérdés
Minnél több ötletet szeretnék, megy a zöld tappancs mindenkinek, köszönöm előreis a segítséget :)
2015. szept. 20. 07:19
 1/8 anonim válasza:
90%

Amerikai palacsinta egészségesen:

1 tojás és kb 130 ml tejet összekeversz, hozzáadsz két kiskanál olvasztott vajat.(csinálhatod főző olivaolajjal is, az egészségesebb, vagy fele fele arányban is, de vajjal finomabb)

Egy másik tálban elkeversz kb 135 gram lisztet(ezt is csinálhatod fele fele arányban darált zabpehellyel).(ez ly-s?bocsi, a j-s szavak nem az erősségeim, hetedikes vagyok)egy kiskanál sütőport, kis sót, 2 kanál cukrot.

Eheted lekvárral, gyümölccsel vagy amivel jólesik:D

2015. szept. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Egyből nem tudtok átállni! 


Kezdetnek elég, ha lemondtok a cigiről, bolti mű kajákról.


Rengetekeg segít, ha bio boltban vásároltok, ami ugyan nem olcsó, de kifizetődő.

2015. szept. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Lisztből, kenyérfélékből se a hagyományos fehér-lisztes termékeket keresd. Inkább a TK lisztes termékekre szokjatok rá. A hagyományos cukor helyett is találsz másfajta édesítőket. Húsok közül lehetőleg kerülni az u.n. vörös-húsokat (sertés-marha!). És minél kevesebb krumpli, rizs, és minél több zöldség-gyümölcs.


Ha már ezeket az alapanyagokat megtaláltad, akkor azokból már ugyanazt a kaját el tudod készíteni, mint amiket eddig is ettetek, tehát a hagyományos ízeket, zamatokat meg tudod tartani a konyhádban, ha akarjátok.

2015. szept. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

:D A kettes mekkora troll.


Erre a kérdésre milyen választ vársz? Azt főzz amit szerettek, és olcsón vásárolj hozzá. De ha tuti tippet akarsz az ultimate cheap meal 4 evara, akkor répás rizs. 2-300 forintból megvan 5-6 kiló! Reggelinek hidegen. Ebédre melegen. Vacsira cukrosan!

2015. szept. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem cigizünk :) itthon a hagyományos zsíros ételeket szoktuk meg amik folyton ismétlődnek és már unjuk is őket. Én kicsit egészségesebben szeretnék főzni, konkrét reggeli ebéd és vacsora ötletekre gondoltam
2015. szept. 20. 12:51
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Eléggé lusta vagy, ahogy elnézem...így soha nem lesz belőled egy "konyha-tündér"!

2015. szept. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
csomó oldalt néztem már....egyszerűen csak kíváncsi voltam rendes emberek tippjeire is nemcsak a netes receptekre, ennyi az egész....arról nem tehetek hogy valaki nem érti a kérdést
2015. szept. 21. 07:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj Kérdező!

Azt írod, hogy: "egészséges, változatos, finom és olcsó...reggeli, ebéd és vacsora"


Szóval itt kezdjek el neked litániát írni arról, hogy személy szerint miket szoktam reggel-délben-este enni, és azoknak a kajáknak mind-mind az összes receptjét is véssem ide fel neked???


Nem értetlen vagyok! Azért raktam fel a linket, mert:

- te tudod, hogy neked/nektek milyen ízlésetek van

- te tudod, hogy mi az, amit szerettek, és mit nem

- egy kicsit dolgozzál már meg is azért, hogy legyen először egy "alap-recept-gyűjteményed", és majd azt kiegészítendő,

- estenként egy-egy konkrét kajának az elkészítéséhez szívesen adok neked is tanácsot!!!

2015. szept. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!