Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kalandvágyból kitaláltam...

Kalandvágyból kitaláltam képtelen ételeket, de a google adott találatot rá. A tejfölös lecsó pl. milyen lehet?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik, nem elég élénk a fantáziám, mert több dolog volt, amire nem nulla találatot kaptam. És azért sem, mert amit találtam, nem tudom elképzelni, hogy jó lehet. Persze, készítsem el, s győződjem meg magam.

Tejfölös lecsót ettetek már? Milyen volt?

Készítek majd egy adagot, de érdekelne a vélemény.

Nálam kivételesen a pfuj, de undorító negatív válasz is jöhet, meg a sokszor csináltam és finom is. Meg minden más is.


2015. okt. 14. 10:02
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A tejfölös lecsó Zalában teljesen elfogadott, gyakran főzött étel. Itt amúgy is sok habart ételt esznek/eszünk.
2015. okt. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tényleg nem elég élénk a fantáziád :D

Én ebben semmi furát nem látok, bár mi nem így esszük. De nagyon sok ételre/ételbe tesznek tejfölt, amit én anélkül eszek. Pl. töltött káposzta, zöldbableves, karfiolleves.

2015. okt. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Finom volt. Nem is habarás volt hanem csak tejföl simán bele. szerintem. De évekkel ezelőtt ettem, azóta tejérzékeny vagyok...

Zalai vagyok amúgy, anya újságban látta még régen, de sok ismerősünk, itt Zalában- ahol egyik válasz szerint gyakori és elfogadott- nem ismerik sokan. :)

2015. okt. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Finom, én szeretem.

Mi néha a tojásrántottára is teszünk tejfölt.


A húslevest pld. gyakran sajttal esszük. Ezt sem tudja senki elképzelni, aztán ha megkóstolja, rászokik!

megfőzzük a jó kis marhahúslevest, a zöldségeket a hússal és tormával megesszük külön, a forró levesbe pedig reszelt sajtot szórunk, ami szépen szétolvad benne. isteni!

2015. okt. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
galuskával egyed majd! :)
2015. okt. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A tejföl és a lecsó nem idegen egymástól. Lecsós rácpontyot is gazdagon meg kell locsolni tejföllel.

Vannak szokatlan párosítások, amik csak nekünk ( mint egyéneknek ) furcsák, másoknak természetesek.

Az ízlés nem vitatéma, mondták már a rómaiak is... :)

2015. okt. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én gyakran készítek pörköltöt. Például csirkéből. Aztán a maradékot beteszem a hűtőbe, és 1-2 nap múlva átalakítom tejfölös paprikás csirkévé.

A lecsó is ilyen, előbb natúron csinálom meg. A maradékot szoktam egy-két nap múlva egy kis tejföllel kikevert keményítővel összerottyantva feltálalni.

2015. okt. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem sokat törted a fejed a tejfölös lecsón. Kisgyermek korom óta úgy eszem. És eddig még senki nem lepődött meg rajta.
2015. okt. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a tejfölös lecsót, Szabolcsban is sokan készítik így.


Mi volt a többi étel?

2015. okt. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!