Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nem túl bonyolult, diákpénztár...

Nem túl bonyolult, diákpénztárca-barát, serpenyőben elkészíthető karácsonyi menü mi legyen?

Figyelt kérdés

A párommal leszek karácsonykor, de nincs sütőm az albérletben. Olyan receptet szeretnék, amit tűzhelyen meg tudok csinálni, de mégis kicsit ünnepibb, tehát nem pl. rántott hús... Pulykára gondoltam valami különleges mártással vagy töltelékkel (pl. dió, áfonya...), de nem tudom, hogy csináljam serpenyőben, mivel, mennyi ideig stb. Ötletek?

Persze bármire kíváncsi vagyok. :)

Előre is köszi!

(Halat, káposztát, gesztenyét nem szeret a párom)



2015. dec. 6. 20:12
 1/5 anonim válasza:
100%
Kacsamáj fokhagymával, kacsát is lehet sütni akár hozzá.:)
2015. dec. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tükörtojás szarvasgombával
2015. dec. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fent említett pulykát szeretnéd pl. diót, zöldfűszereket keverj össze brie sajttal, tekerd fel a pulykamellet vele, tűzd át pálcikával és a roládokat serpenyőben süsd át, max. 20 perc akkor is, ha vastagabbak. Én amíg sülnek alá fokhagymás-tejszínes öntetet/mártást készítenék és egyszerűen zöldsalátával tálalnám plusz baguette-el.
2015. dec. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

vegyél pulyka combfilét vagy mellet, tegyél bele sajtot és leveles spenótot, tekerd össze, hústűvel szúrd össze, panírozd be és rántsd ki. tálalás előtt szedd ki a hústűket és vágd ketté tekercset (de ha ragaszkodsz a dióhoz és áfonyához, akkor azzal is megtöltheted)


köretnek csinálj hagymás tört krumplit és párolt savanyú káposztát - vagy ilyet: [link]


előétel

sütőtökkrémleves, tökmaggal és pár csepp tökmagolajjal (ezt ki is hagyhatod)


vagy francia hagymakrémleves sajtos pirítóssal


desszert: valami pohárkrém pl: mézeskalács morzsa, mascarpone, aszalt áfonya, dió, tejszínhab

2015. dec. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
ez se rossz levesnek: [link]
2015. dec. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!