Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szeretnék egy muffin-szuflé...

Szeretnék egy muffin-szuflé keverékű sütit csinálni (édes). Segítene nekem ebben és egy receptet mondani profi vagy bárki aki jó a konyhában és szeret is és ért is ehhez (Bővebb lent)?

Figyelt kérdés
Én okyaz szeretnék csinálni hogy a külselye kicsit keményebb de nem száraz és a belseje meg üreges és abba beletölteni a vagy vanilia vagy csoki krémet szirupot vagy ilyesmit, a lényrg az hogy ne legyen teljesen csepp folyós és ne áztassa át a külső muffinos vagy szuflés Csokidarabos tészta falat. Szeretnék még àfonyát belerakni csak nem tudom hogy a tésztába vagy a szirupba tegyem. Ti melyikbe tennétek. Nem szeretném ha nagyon émelyítően édes lenne ezért azt is valahogy vagy egy kis sóval akkor kiemeli az ízeket vagy valahogy. A tésztába azt gondoltam hogy kicsit fahéjasabb és csokidarabos és rá egy kis cukormázzal bevonni de lehet hogy az már édes lenne? A tetejére mogyoródarabkákat szeretnék rászórni. Nagyon fontos at még hogy péntekre kellene de csütörtökön kell megcsinálnom az egészet mert pénteken még a sütés sem férne bele. Ennyi lenne "csak" :D:D lécci valaki segítsen hogy ezt meg tudjam valósítani meg hogy összehozni egy receptetvami alapján ezt el tudjuk készíteni. :)
2016. jan. 19. 19:42
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocs a nyelvtanért :D
2016. jan. 19. 19:43
 2/3 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, pudingot tegyél a süteménybe, annak megfelelő az állaga, nem áztatja el a sütit, mégis nagyon finom és nagyon könnyű is megfőzni a pudingot pudingporból.


Nekem van egy nagyon egyszerű muffin receptem, nem tudom, hogy megfelel-e neked, de leírom:

1 tojást habosra versz 1 bögre cukorral. Ehhez fokozatosan hozzákeversz 2 bögre lisztet, egy csomag sütőport, 1 bögre tejet, és egy kis olajat (kb. negyed bögre). Ha beletetted a formákba a tésztát, kb. 20 percig kell sütni 180-200 fokon, tűpróbával kell ellenőrizni, hogy kész van-e. Ez azt jelenti, hogy fogsz pl. egy hústűt vagy valami más vékony hegyes dolgot, beleszúrod a sütibe az aljáig, kihúzod, és ha van rajta folyós tészta, akkor még nincs kész.

Ez a recept azért jó, mert baromi egyszerű, és bárhogyan lehet variálni. Pl. a tésztába keverhetsz kakaóport is (akkor kevesebb liszt kell, vagy több tej), tehetsz bele csokidarabokat, gyümölcsöket stb. Én sokszor szoktam ezt úgy csinálni, hogy pudingot rakok a közepébe, meg meggydarabokat, így te is meg tudod csinálni áfonyával. A tésztába is nyugodtan rakhatsz fahéjt is, csokidarabokat is, amit csak szeretnél.

Szerintem ne cukormázzal vond be, hanem csokimázzal. Fogsz egy tábla csokit, vagy tortabevonót (de ha a tejcsokit választod, édesebb lesz), gőz felett felolvasztod, és a már kihűlt sütemény tetejét megkened vele. Ha rögtön megszórod mogyoródarabokkal, akkor azok bele is fognak ragadni és ott maradnak :) De egyébként szerintem gondold át még egyszer a sütidet, mert lehet, hogy amit kitaláltál, már egy picit túl sok lesz, és emiatt nem lesz olyan finom. Tudod, a kevesebb néha több :)

2016. jan. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez igaz köszönöm :)
2016. jan. 19. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!