Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet még csinálni a...

Mit lehet még csinálni a fagyasztott csirkemájból a resztelt májon kívül?

Figyelt kérdés

2016. febr. 1. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Baconbe tekert csirkemaj,vagy kirantod ,zsirban sütöd foghagymával.
2016. febr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2016. febr. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Rántottmáj, máj sörtésztában kisütve. hagymás máj, lecsósmáj, házi májpástétom, ... és még sorolhatnánk.

Mindenesetre engedd ki a fagyos májat, alaposan vizsgáld át, a fehér cafrangokat vágd le, és főleg az epére figyelj, mert egy icipici ottmaradt darabka is teljesen tönkre teheti az elkészült ételt.Ha epés májjal találkozol, azt az egész májdarabot dobd ki, nem érdemes bajlódni a kivágással, mert nem biztos, hogy sikeres lesz,könnyen szétfakadhat az epe.

2016. febr. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én gyakran egy kizsírozott tepsibe öntöm a kiolvasztott májat, alaposan bekenem mustárral - a mustárba előtte keverek zúzott fokhagymát meg majorannát - és az egészet beborítom baconnel. FÓlia alatt sütöm picit, aztán fólia le, sütöm tovább és kész. Szoktuk enni krumplival, rizzsel vagy csak friss kenyérrel-savanyúsággal, nem bonyolult, és mi szeretjük.
2016. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én pont ma csináltam életem első májas ételét. :)

Nem magamnak mert én nem szeretem, hanem a férjemnek.

És nagyon ízlett neki, nagyon jól sikerült, ezt csináltam:


[link]

2016. febr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 aperitif ***** válasza:
100%

Én is szoktam ilyet csinálni, mint az utolsó, csak mindenféle zöldséggel, ami éppen van, sárgarépa, zeller, gomba, karfiol, kaliforniai paprika, zöldborsó, stb.


Egyébként a fagyasztott csirkemájból felengedés után mindent elkészíthetsz, amit a frissből szoktál, és amit az előző válaszolók leírtak.

2016. febr. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vasárnapi ebéd:

- a kiengedett májat lisztbe forgatva hirtelen megsütöttem (= a belsejéből a véres lé süljön ki!)

- készítettem egy lecsó-alapot = hagyma, z-paprika, paradicsom, abba beleforgattam a sült májat

- köret hozzá petrezselymes rizs volt

2016. febr. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!