Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki segítene lefordítani...

Valaki segítene lefordítani egy receptet angolról magyarra? Plusz pár mértékegységet elmagyarázni?

Figyelt kérdés

Szóval lenne egy recept...

Crust-

- 24 chocolate cream cookies

- 1/3 cup butter, melted


Filling-

- 8 oz cream cheese, softened

- 1/4 cup butter, softened

- 1/4 cup sugar

- 1 Tbsp. vanilla extract1 cup semisweet chocolate chips

- 8 oz heavy whipping cream


Crush cookies into crumbs—either in a food processor, or seal in a bag and hit with a rolling pin. Mix cookie crumbs with butter, and press into a pie dish. Refrigerate for 30 min. Meanwhile, in a bowl, beat the heavy whipping cream until it forms still peaks when you remove the beaters. In a separate bowl, beat cream cheese, butter, sugar, and vanilla until there are no lumps. Melt the chocolate chips in the microwave in 30 second intervals until smooth, and add to the mixture. Fold in the whipped cream, and spoon into the pie crust. Decorate however you want (we used chocolate syrup and piped whipped cream), and freeze for 30 minutes.

Egy oreós sütiről lenne szó. A hozzávalókat ugyahogy, de értem viszont a hosszabb recept nem teljesen világos. Megköszönném ha valaki esetleg letudná nekem fordítani érthetően.

A másik pedig hogy ugye azt írja hogy "csésze"

1/3 csésze meg ilyenek, az vajon magyarosítva hány gramm vagy dkg? van rá valami szabály?

Ezen az oldalon van, ha valakinek így könnyebb


[link]


Ha valaki esetleg csinált már ilyet vagy tudja hogy hogy is működik, légyszi segítsen! :)

Előre is köszi :)



2016. febr. 6. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Külső réteg:

24 db töltött csokis keksz. (pl oreo, vagy hasonló noname süti)

1/3 bögre olvasztott vaj


Töltelék

8 uncia krémsajt

1/4 bögre puha vaj

1/4 bögre cukor

1 evőkanál vanília kivonat

1 bögre félédes csokoládé csipsz (nemtudom itthon kapni-e ilyen formában csokit, de ha egy tábla csokit nagyobb darabokra vágsz az is ugyanolyan)

8 uncia tejszín


Törd össze a kekszeket turmixgépben, vagy pedig tedd őket egy zsákba és zúzd össze őket sodrófával.

Keverd össze ezt a keksztörmeléket a vajjal. Majd az így elkészült tésztát nyomkodd bele a pite formába.Tedd a hűtőbe fél órára.


Krém: Egy edényben a tejszínhabot verd föl. Egy másik edényben keverd össze a krémsajtot, a vajat, a cukrot és a vaníliát addig amíg csomómentes nem lesz.

A csokidarabokat olvaszd meg a mikróban. Alkalmanként 30 másodpercre tedd be, kivéve keverd meg, majd ismételd addig amíg teljesen el nem olvad a csoki.

Az olvadt csokit add hozzá a krémsajtos keverékhez és dolgozd össze őket. Ezután keverd hozzá a felvert tejszínhabot.

Az így elkészült krémet kanalazd bele a sütialapba. Dekoráld ahogy szeretnéd pl csokisziruppal vagy tejszínhabbal, utána fagyaszd 30 percig.


Egy amerikai bögre kb 2,3dl. Én egy szabvány 2,5 decis bögrét szoktam használni, Egy kicsit kevesebbet töltök bele. Eddig minden finom lett.

2016. febr. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Főként az utolsó válaszolónak, nagyon sokat segítettél :) Így már teljesen érthető a recept!

Még annyit szeretnék kérdezni hogy amikor ugye van hogy 1/3 csésze, akkor a 2,5 dl nek kell venni az egy harmad részét ugye?

2016. febr. 7. 13:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak az utolsó válaszolónak??? A többiek is írtak hasznosat, legalábbis nekem. A 4-es és a 12-es kommentjét el is mentettem magamnak.
2016. febr. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem igazán értelek. Az utolsó válaszolón kivűl még egy ember írt választ elsőként, de ő csak bemásolta a google fordítóba, úgyhogy az aztán marha nagy segítség volt...Az ő válasza is eltűnt több meg nincs is.
2016. febr. 27. 12:20
 5/5 anonim ***** válasza:
"…irónia, mi az, egy tablet? Bármi is az, kettő jöhet…"
2016. febr. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!