Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sárgaborsóból készült ételek...

Sárgaborsóból készült ételek a főzeléken kívül?

Figyelt kérdés

Tudnátok ajánlani valami receptet, ami egyszerű? Esetleg a lencsére valamit- szintén nem főzelékere gondoltam. Nagyon örülnék még további olcsó, de tápláló ételeknek/receptekenk is, aminek nem a liszt- tészta -krumpli kombinációja az alapja.

Kicsit elszámoltam magam, most gazdaságosabbra kell vennem a táplálkozást, de kezdek kifogyni az ötletekből. Köszönöm a segítséget.



2016. febr. 18. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
2016. febr. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2016. febr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kedvencem a sárgaborsó leves.
2016. febr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Sárgaborsófőzelékből szoktam készíteni fasírtot :) Sokkal érdekesebb úgy. Így nem kell a páromnak 3-4-szer egymás után sárgaborsófőzeléket ennie (én nem eszem, csak élvezem, hogy semmi munkával letudok pár étkezést. szeretek főzni, de jó, ha néha nem kell órákat töltenem a konyhában, amiben az ebédfőzés csak egyetlen rész). Az is egyszerű, összekeverem ezzel-azzal (nem használunk lisztet, így nem azzal, de a tojás az ott van) és kisütöm.


Nekem a tojásételek az olcsók és táplálóak, rizzsel aztán főleg. De a zöldségételek rizzsel is ez a kategória.

2016. febr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, olyat linkeket küldtetek, amiket meg sem találtam volna. A spenótosat biztosan el fogom készíteni, de valami fűszereset is. Még egyszer nagy köszönet mindenkinek.
2016. febr. 19. 20:13
 6/6 anonim ***** válasza:

currys sárgaborsó


1 f. hagymát, 1 csípős zöld paprika felét, 1 parit

olajon piritasz

sózod lefeded addig piritod amíg elfövi a levét

ha már épp odakap

1 mk curry por, 1 mk bors, 1 mk kömény, 1 mk piros paprika

2 g zuzott fokhagyma

kicsit piritod a füszereket

1 kg beáztatott borsó

1/2 l víz

1 leves kocka

1/2 citrom leve

1/2 óra fözés míg rotyogni kezd

2016. ápr. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!