Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok egészséges ételeket,...

Írnátok egészséges ételeket, amiknek olcsó az elkészítésük?

Figyelt kérdés
2016. márc. 1. 16:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elöször defniáld, hogy neked mi az egészséges étel fogalma - mert elég sok mindent értenek ez alatt az emberek.
2016. márc. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem krumpli, tészta, fehérliszt, cukor.

Ilyenek pl. a krémlevesek, egyáltalán nem drága, és finom is.

De nem túl színes a fantáziám, és épp semmi nem jut eszembe, de össze kellene raknom egy menüt.

2016. márc. 1. 16:37
 3/11 anonim ***** válasza:

Cékla, édesburgonya, spenót, bébispenót, zeller, sárgarépa,...

Ezeket általában lehet kapni és finom krémleveseket, főzelékeket, vagy köreteket lehet belőlük csinálni.

2016. márc. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Konkrét ételek érdekelnének, nem pedig hozzávalók.
2016. márc. 1. 17:19
 5/11 anonim ***** válasza:
A felsorolt egészséges hozzávalók közül amelyik szimpatikus beírod a google-keresőbe, és már olvashatod is a téged érdeklő rengeteg receptet!
2016. márc. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sütőtök krémleves. Nem drága, egészséges, finom.

De sütőtökön kívül elég sok más téli zöldség van, ami most olcsó, pl sárgarépa, zeller, karfiol, cékla.

2016. márc. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

A fogyókúra sajnos nem az olcsó étkezés kategóriája.

Azért beosztással, kis utánjárással (a hozzávalók beszerzése legolcsóbban ) akár jól is kijöhetünk az étkezéseket illetően.

csak néhány mondatban leírom az én "receptemet ", de, mint minden recept, mindenkinek másképp hat az anyagcseréjére, szóval semmiképpen nem 100 %-os, ami valakinél sikert hozott.

Én jómagam mindig megvettem 2-3 kiló csirke?-pulymellet, esetleg felsőcombfilét.

Egy délutánt rászántam és csíkokra vágtam. kimértem 10 dekánként, és folpackba csomagoltam, majd lefagyasztottam.

Minden napra két csomag jöhetett számításba, egy ebédre, egy vacsorára.

persze, mindig munka után készítettem, így meg volt a vacsora és a másnapi munkahelyi ebédem.

A lényeg, hogy két adag húst, egy teáskanál olajon megpirítottam. Egy másik serpenyőben pedig ugyancsak egy teáskanál olajon megpároltam/pirítottam a zöldségféléket.

Itt azonnal megjegyzem, hogy a Mo-on fellelhető összes zöldséget használtam, de arra figyeltem, hogy háromnál több egyszerre ne kerüljön egy napon a hús mellé. Néha a kevesebb több... Szinte elképzelhetetlen a variációk lehetősége.

A fűszerekkel is ugyanígy voltam, nagyon sokfélét használta, de naponta mást-és mást, hogy ne legyen unalmas, egysíkú a hús-zöldség kombó.

Volt, hogy pörköltalapot készítettem, és úgy csináltam magamnak pl gombapörköltet és más zöldségpörköltet.

ritkán megengedtem magamnak egy minimális rizsköretet, vagy pár deka durumtésztát.

Persze hosszan tudnék írni a fogyókúrámról, de ez nem éppen az a kategória ... :)

mellette sok gyümölcsöt fogyasztottam,volt, hogy gyümölcsnapot tartottam. 3 hónap alatt 14 kiló ment le,bár én többet reméltem :)

A fogyókúra olyan kérdés, hogy nem lehet egyénre szabott korrekt választ adni, itt van olyan válaszoló, aki szinte minden (nem fogyókúrás) kérdésnél is az ő zsírdús diétáját emlegeti.

Ahány ember, annyi test, annyi anyagcsere.

Mindenesetre sok sikert és kitartást kívánok :)

2016. márc. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hála istennek nem a fogyás a cél, csak át szeretnék állni az egészséges életmódra.

Én is a 2-3 kiló csirkemell vételét preferálom, de már nagyon unom állandóan a csirke-rizst meg a csirke-salátát..

2016. márc. 2. 16:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak tudnám kinek mi a kifogása az ellen, hogy próbáltam segíteni a kérdezőnek.

Semmi egészségtelent nem írtam tudomásom szerint, és nekem sem lett az ég egy világom semmi bajom tőle...

Tényleg csak éretlen, buta trollok járnak ide pontozni ??

Talán fel kéne már nőni !

2016. márc. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek: bocsi, de egy másik- fogyókúrával kapcsolatos kérdés volt a fejemben- így véletlenül neked írtam le, de én azért úgy érzem, hogy nem haszontalan, mert a csirkemellet is lehet nagyon változatosan elkészíteni.

üdv.

2016. márc. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!