Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Laktózmentes krémes sütemény?

Laktózmentes krémes sütemény?

Figyelt kérdés

Olyan recepteket keresek, amiket már kipróbált valaki itt és megosztána velem.


Egy rokonnál nemrég állapították meg ezt, húsvétra jönne hozzánk és nem tudom, mit süssek, amit ö is megehet. (a glutén nem gond, tehát az lehet benne)


Mindenkinek elöre köszönöm a segítségét.



2016. márc. 6. 19:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez nagyon egyszerü: laktozmentes tejjel csinald tej helyett a receptet, de laktozmentes vaj es joghurt is van, ezekböl. (Minden tejtermek csak laktozmentes legyen benne.)

Tojaslikörös kuglof bar nem kremes, nagyon szaftos es finom! Lehet kapni laktozmentes nugatkremet, amivel leönthetö. De ugyanigy piskotatekercset is keszithetsz, laktozmentes nugatkremmel vagy lekvarral töltve.


Nekem nemcsak laktozra, hanem sajnos tejfeherjere es mas dolgokra is allergiat mutattak ki, de megis, sütemeny tesztajaban nem zavar a tej, ill. nincs (vagy nincs eszrevehetö?) tünetem utana. (Lehet, h mert ezt a mennyiseget meg toleralni tudja a szervezetem?)

Azt olvastam, h a tejszin sem okoz allergias tüneteket, mivel az csak tejzsir es nem tejfeherje vagy laktoz. Viszont tejszines sütemenyekkel mar ovatosabb vagyok, kis mennyiseg tenyleg okes, de 2 szelet mar sok... sztem van benne kis mennyisegben valamelyik.

2016. márc. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a segítségedet, de inkább olyan recepteket szeretnßék, amiben nem kell semmit helyettesíteni, mert eleve olyan összetevökböl van, ami nem tartalmaz laktózt. Egy alkalom miatt nem szeretnék egy csomó laktózmentes valamit megvenni.
2016. márc. 7. 20:29
 3/13 anonim ***** válasza:

Megertelek, de azert gondold meg, ugyanis az benne a plane, h a laktozmentes tej, turo, tejfel, joghurt...stb szinte ugyanolyan izü!! Csak annyi, h pl. aznap 1 liter normal tej helyett menteset veszel.


Ne keverd a szojatejjel, rizstejjel, azok teljesen mas dolgok, növenykivonatok, ezert tenyleg mas izüek - emiatt ezeket nem is hasznalom. (Nehany etelben kokusztejet, amivel meg hasonlo lesz az eredmeny, azaz a ferjemnek is megfelel.) A laktozmentes viszont ugyanaz a tej, csak kivonva belöle a tejcukor.

En csak mentes tejfelt veszek, es a csaladom eszre sem veszi pl. fözelekben, martasokban, szoszban. Sütemenyeket is csupa mentesböl sütöm, es ha marad meg a tejböl, ök isszak meg a maradekot, pedig maskor normal tejet, de nem sok a különbseg izre. Kakaoban, kaveban sztem semmi.

Anyosom es rokonsaga csak a tölük szarmazo recepteket hajlando megkostolni, es meg sosem tünt fel nekik a laktozmentes. Ferjem is eleinte odzkodott, de izeben semmi különbseg, igy megeszik mindent, pedig ö az a tipusu, aki minden pontot, füszert megkerdez uj etelben.


Ha attol tartassz esetleg, az allaga sem lesz mas, pl. tejszin ugyanugy felverhetö ugyanannyi idö alatt...stb.

1.

2016. márc. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi, lehet, hoyg tényleg ez lesz a megoldás.
2016. márc. 8. 21:57
 5/13 anonim ***** válasza:

Megint en, most tudok egy kis idöt szakitani, reszletesebben. Elöször is, nem mindegy, mennyire sulyos a laktozerzekenysege, ezt jobb lenne tudni. Ha jol latom az elirasbol, h nem gond nemetül, ugye?

Allitolag legtöbben az alabbi besorolasbol a 3. csoportot is problemamentesen fogyaszthatjak. (Bar en ebböl csak nagyon ritkan a tejszint es abbol is csak kis mennyiseget, söt a 2-es csoportbol a sajtokat is csak ritkan, keveset.) Ha pedig esetleg annyira sulyos, h kizarolag az elsö csoportot eheti, akkor nehez dolgod lesz, akkor sztem kremeset kizarolag "mentesek"-böl tudsz csinalni. [link]


Tejszines sütemenyekhez veszek mentes tejtermekeket (tejszint, Nutellat is), de sztem a kremes receptekkel azonos "szinvonaluak" a következö sütemenyek.

Az elsöt en meg nem csinaltam meg, de vendegsegben ettem es elkertem a receptet:

[link]


A következöt mar csinaltam, annyi különbseggel, h nalam ugyanehhez a mennyiseghez 200 ml olaj van irva es 250 g porcukor, es nekem igy jo is lett. (Eleg kedvelt a rokonsagomban, mindenkinek jol sikerült.) A vaniliaöntetet nem javasolnam a laktoz miatt.


[link]



A kövekezöt is csinaltam mar, Amaretto nelkül. A csokiöntetet szinten kihagynam, ha nem tudod biztosan, h ezt fogyaszthatja:


Kakao Gugelhupf - super flauschig


Zubereitung

⦁ Portionen: 12

⦁ 5 Stk. ⦁ Eier

⦁ 250 g Staubzucker

⦁ 100 g ⦁ Mehl

⦁ 130 g Haselnüsse (gerieben)

⦁ 20 g Kakao

⦁ 1 Schuss Amaretto

⦁ 1/8 l Wasser

⦁ 1/8 l Öl

⦁ 1 Pkg ⦁ Vanillezucker

⦁ 1 KL Backpulver

Für den Kakao Gugelhupf Dotter und Eiklar trennen, Schnee schlagen und kalt stellen. Dotter mit Staubzucker, Vanillezucker und 1/8 Wasser schaumig rühren (gaaanz laaange) Amaretto oder Rum beigeben. Dann langsam das Öl eintropfen lassen und immer wieder weiterrühren. Mehl, Haselnüsse, Kakao und Backpulver gut vermischen und mit einem Kochlöffel in die Masse unterheben. Schnee dazu geben und ebenfalls vorsichtig unterheben. Gugelhupfform mit Rama Cremfine ausstreichen, mit Bröseln oder Haselnüssen die Butter ummanteln. Den Teig einfüllen und den Kakao Gugelhupf bei 170° C ca. 1 Stunde backen. Nicht Heißluft besser nur Ober- und Unterhitze.

Tipp

Der Kakao Gugelhupf schmeckt am besten, wenn er nach dem Backen, mit geschmolzener Schokolade glasiert wird.


Ha mindenkeppen kremeset akarsz, esetleg az elsö oldalon is talalhatsz, vagy mashol a neten. Egy banankremes sütemenyre emlekszem, de ehhez nincs receptem: alul sarga teszta es rajta a bananos krem.


1.

2016. márc. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítségedet, tényleg sokat segítettél.

Az illetönek valószínüleg enyhébb a problémája, mert nem tartja extrém szigorúan a diétát, de azért ha itt van, nem szeretném, hogy éppen akkor legyen rosszul!


Köszi a linkeket, és a német tényleg nem gond :), rendes töled, hogy ennyit fáradoztál a válasz(ok)kal!

2016. márc. 10. 07:37
 7/13 anonim ***** válasza:
szivesen :)
2016. márc. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Ha nem találsz megfelelő receptet, javaslom, hogy vegyél egy dobozka millandjoy rágótablettát. Ha a süti előtt elrág belőle egyet-kettőt, tuti semmi baja nem lesz utána. Én is ezt használom, mert mindenhova magammal tudom vinni és nagyon hatásos.
2016. márc. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a segitséget, ezt megpróbáljuk!
2016. márc. 25. 14:34
 10/13 anonim ***** válasza:

Most csinaltam tiramischu-t, a receptet kikiserleteztem. Ferjem szerint jobb, mint az eredeti a gyümölcsös reteg miatt (ami nagy szo nala), a gyerekeknek is izlett. Mint irtam, nem laktozerzekenyek/allergiasak nem veszik eszre, h tejjel vagy tejet helyettesitö elelmiszerrel csinaltam, igy ez szoba sem került.

Barackosat csinaltam, mivel ilyen kompotom volt otthon, de sztem malnas, epres meg jobb, es a keszen kaphato mandarin konzervvel is el tudom kepzelni, bar igy is tenyleg jo lett. A barack miatt baracklet hasznaltam, de a malnasnal ertelemszerüen malnale vagy malna/eper sztem varialhato...stb.


Az egyedüli laktozmentes benne a laktozmentes tejszin.


20X30 cm-es formaban csinaltam, kb. ugyanekkora tepsiben felsö lapnak csinaltam vizes piskotat, de sztem helyette is lehet babapiskotas reteg, vagy akar az összes babapiskotas reteg helyett vizes piskotat sütni...

(Vizes piskota: 2 tojas, 7 dkg cukor felverve, 40 ml olaj es 40 ml viz 1-es fokozaton hozzakeverve, 10 dkg liszt es 1 sütöpor kezzel hozzakeverve)


A többi hozzavalo:

1 cs babapiskota, barackizü ital (kb 2 dl a babapiskota martogatasahoz, en 50 %-osat hasznaltam), 125 g Mascapone, 2 dl laktozmentes tejszin (több is lehet, en 2 dl-eset vettem), 1 cs vanilias cukor, 1 cs vanilias pudingpor, ehhez izles szerint cukor, 2-3 dl kokusztej+barackle vagy viz (en fele-fele kokusztejet es baracklet hasznaltam), 4 db felezett kompot barack kb.masfel cm-es kockakra vagva, tetejere kokuszreszelek (kb. 100g).


Elöször atszitaltam a vizes piskotahoz a lisztet es a sütöport. Ezutan az aprora vagott gyümölcsöt leszüröm es allni hagyom, kesöbb felhasznalas elött papirtörlövel kicsit leitattam a felsö retegröl a maradek nedvesseget.

Megsütöttem a vizes piskotat sütöpapirral kibelelt 20X30-as tepsiben, sütes közben felvertem a tejszint es hütöbe tettem. 20X30-as keramiatalba fektettem a baracklebe martott babapiskotak felet. Erre kerül a pudingos krem: vanilias pudingport, vanilias cukrot, izles szerint cukrot a kokusztejes+barackles keverekkel felvertem. A folyadekot fokozatosan adtam hozza, mivel fogalmam sem volt, mennyivel marad jo az allaga, es a cukrozasnal is megkostoltam, eleg edes-e. A pudinghoz elökeszitettem habkemenyitöt is (Sahnesteif), de kimaradt, es igy is jo az allaga. Hozzakevertem a mascaponet, mig sima krem lett, igy kentem ra az elsö babapiskotas retegre. Ezutan a maradek babapiskota baracklebe martogatva, majd a tejszin kb 1/3-ad resze, erre ra az aprora vagott gyümölcs, majd meg egy tejszinhabreteg (1/3), vegül felül egyenletesen elsimitva. Erre került a vizes piskota, de mint irtam, akar ujabb babapiskotareteg is lehetett volna. Rakentem a maradek tejszinhabot es megszortam kokuszreszelekkel, 5 orat allni hagytam.


Nem annyira maceras, mint aminek elsöre talan hangzik, föleg ha vizes piskota helyet babapiskotas reteg a felsö reteg is.


1.

2016. márc. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!